Dyskusja na temat 1.15 –'' A Few Good Men''

Annie1602    11 sierpień 2017    43
Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania 15 odcinka 1 sezonu TVD.


Aby przygotować się do oglądania 15 odcinka 1 sezonu pt. "A Few Good Men'' polecamy zapoznać się z poniższymi materiałami:

*Zdjęcia promujące



*Zwiastun


[YOUTUBE]



*Opis odcinka

Matt i Caroline są zdziwieni z powodu nagłego powrotu mamy Matta – Kelly. Stefan i Elena martwią się nowym podejściem Damona. Damon został poproszony przez Szeryfa Forbes o wzięcie udziału jako kawaler w aukcji. Alaric odkrywa szokujące informacje z swojej przeszłości. Z pomocą Jenny i Stefana, Elena chce się dowiedzieć wszystkiego co ona może wiedzieć o jej matce, ale prawda może być gorsza niż myśli.


Reżyseria: Joshua Butler
Scenariusz: Brian Young
Pierwsza emisja: 25.03.2010r.
Oglądalność: 3.33 mln


*Lista utworów z 1.15
1."Black Hearts (On Fire)" – Jet
2."Time Is A Runaway" – The Alternate Routes
3."Your Eyes Are Liars" – Sound Team
4."Real You" – Above The Golden State
5."Winter Night" – Sweet Thing
6."Something In Common" – Free Energy
7."Portrait Of A Summer Thief" – Sounds Under Radio
Tagi:
Kategoria: VampireDiaries > Inne

Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (43)
madziunka169 - 5 grudzień 2017 o 11:00:32 - (12 dni temu)

w tym odcinku ric spotyka się z jenna całują się a jenna mówi że matka eleny miała na imię izabelle pokazuje mu zdjęcie i poznaje na zdjęciu swoją żonę ric widzi deymona przy barze i rozmawia z nim przez chwilę pózniej szeryf forbes prosi deymona by został kawalerem na baru dobroczynnym mama mata wraca gdy caroline i mat zaczynają się kochać okazuje niechęć do caroline mówi że jest sztywna tak jak jej matka stefan pokazuje zdjęcie izabelle które dostał od rica deymonowi ale on mói że nie poznaje tej dziewczyny na zdjęciu do eleny elena po tym jak jenna odnalazła być moze przyjaciółkę izabelle postanawia pojechać i się z nią zobaczyć przyjechała do tej przyjaciółki truddy piterson ale ona jej nie zaprosiła tylko powiedziała że może się napije herbaty i podała herbatę z werbeną elena się zorientowała że ona coś wie ale ją wypędziła z domu i zobaczyła faceta ale szybko odjechała wróćmy teraz do balu dobroczynnego matka matta znowu wylosowała hydraulika jenna wylosowała alarica a carol sfałszowała losy i wylosowała deymona alaric szybko się pożegnał z jenną i wyszedł deymon przy wybieraniu drwił z alarica że jego żona była pyszna elena to usłyszała i powiedziała prosto deymonowi w twarz że może niech z niej pożartuje bo jej biologiczna matka miała na imię izabelle deymon się zdenerwował że nie potrzebnie to powiedział elena wyszła żeby się przewietrzyć i zobaczyła człowieka który ostrzegł żeby nie szukała izabelle pózniej się rzucił pod samochód elena zobaczyła jego komórkę i ją zabrała aa i ominęłam fakt że ten facet po wizycie eleny wszedł do truddy i ją zrzucił ze schodów tym samym ją zabił pózniej alaric poszedł do deymona do domu z kołkiem i go zaatakował ale deymon jest zbyt silnym wampirem i przebił jego płuco kołkiem alaric umarł zobaczył to stefan a deymon powiedział że się alaric na niego rzucił i musiał się obronić ale pózniej gdy stefan został sam na sam z alaricem zobaczył że ręka mu się poruszyła i ożył dzięki pierścieniowi która dała mu izabelle jak byli ze sobą w małżeństwie i tu mamy retrospekcje z życia alarica i izabelle jak izabelle pisała pracę na temat wampirów i powiedziała alaricowi że mu daje pierścień który go ochroni od demonów nocy i przeprosiła go że jest taką żoną elena jest w domu i ogląda telefon tego faceta oraz ostatni numer który się z nim kontaktował dzwoni po ten numer i mówi izabelle nagle izabelle się rozłączyła :)

Adria - 21 sierpień 2017 o 22:53:08 - (118 dni temu)

wampirza krew nie leczy tylko wtedy, gdy służy to propsowaniu Steroida, proste.

maladict - 21 sierpień 2017 o 16:58:09 - (118 dni temu)

@Nynaeve - no właśnie, masz rację co do nielogiczności przemiany chorej na gruźlicę Lily w wampira. Widzieliśmy co stało się z napojonym krwią Caroline Colinem. Idąc dalej tym tropem - co z umierającym na gruźlicę Enzo ? Lily go przemieniła i co ? Zamiast się rozkładać brykał jak młoda sarenka :)

Nynaeve - 21 sierpień 2017 o 11:40:16 - (118 dni temu)

A tak jeszcze co do Kelly to miała w 8. sezonie najlepsze wystąpienie swojej postaci. I była chyba najlepszym czarnym charakterem tego ostatniego sezonu. Jej rozwalenie wesela Steroshitu było rewelacyjne i widać, że aktorka też się przyłożyła do tego - w przeciwieństwie do stałej obsady, która od dawna gra na pół gwizdka.

Nynaeve - 21 sierpień 2017 o 11:37:37 - (118 dni temu)

Ja tam nie mam nic do Kelly ani mnie ona ziębi ani parzy. Wolę ją niż Vicky. I tak jest lepsza od ojca szMattów, bo przynajmniej wychowywała te dzieci jak były małe do czasów bycia nastolatkami. A, że kurwiszon to inna sprawa. Natury nie oszukasz ;p W sumie skoro były najlepszymi przyjaciółkami z Jenną to myślę, że Jenna też była niezłym kurwiszonem tylko po śmierci siostry ogarnęła dupsko, bo spadło na nią zajmowanie się Eleną i Jerem.

A tak wracając do tematu Lily i jej przemiany. Nie pamiętam już tego tak dokładnie, ale krew wampira nie leczy raka, a wręcz potęguje jego skutki w organizmie człowieka co widzieliśmy w 7. sezonie jak Caro przemieniła tego gościa w szpitalu. I teraz tak: Lily była chora na gruźlicę czego wampirza krew też nie leczy, więc idąc tym tokiem to ona powinna tak jak ten wampir "uleczony" przez Caro doświadczać nieustannego "rozkładu" z powodu gruźlicy. I ostatecznie by tego uniknąć powinna zostać zabita. Coś jest tu nie tak albo ja coś popieprzyłam. Ale wydaje mi się, że mam rację.

Adria - 20 sierpień 2017 o 20:56:39 - (119 dni temu)

ja jak widzę Kelly przy rewatchu to mam odruch wymiotny, ona jest takim tanim kurwiszonem, za przeproszeniem. A warto wspomnieć, że nie widziałam nawet jej akcji z s8.
Aż szkoda mi Matta z s1. siostra ćpunka, matka dziwka, ojciec poszedł w cholerę, Caroline no to wiadomo jaka z niej dziewczyna.. ;/

flyhigh123 - 20 sierpień 2017 o 0:23:55 - (120 dni temu)

Nyn, każdy orze jak może, ostatecznie przyniosło skutek XD Przy re-watchu jak patrzę, jaką idiotką była stara Donovana, i że nagle skończyła jako ważna postać w finale całego serialu to cyrk na kółkach ;p

Nynaeve - 19 sierpień 2017 o 23:22:43 - (120 dni temu)

Knuła nie knuła, a wróciła jako słaby człowieczek, którego Stefan i Damon poniewierali między sobą przez cały odcinek. Wielka Queen of Hell wyszła beznadziejnie na koniec - po prostu chcieli ją pokazać. Już większe i ważniejsze role miały do odegrania Vicki i jej matka.
Plec nie miała co pokazać, bo wiadomo, że dojście Kath do władzy w Piekle polegało na dawania Cade'owi i Kaiowi na zmianę ;p Czyli tak jak ona lubi najbardziej.

goldbeti - 19 sierpień 2017 o 21:53:14 - (120 dni temu)

Na koniec nikt nie zaprzątał sobie głowy tym, żeby zrobić takie subtelne/niesubtelne wskazówki.
O ile fajniej oglądałoby się finał, gdyby przez cały sezon było choćby kilka podpowiedzi, że np. Kath knuje w piekle ;p

Adria - 19 sierpień 2017 o 21:00:15 - (120 dni temu)

@Amelka - wg mnie mogło być tak, że Marcel sprytnie udawał, że to nie jets proste, by zdobyć pierścień, bo tym sposobem kontrolwoał wampiry i uczył je lojalności. ;p Z drugiej strony to jest TO, a Plec robi z Marcela kretyna, więc pewnie rzeczywiście nie umiał ich zbyt łatwo zdobyć. ;D

Generalnie te pierścienie w s1 VD to był rarytas, a w pewnym momencie VD zrobiło sie tak, że co przylazł jakiś wampir, to miał pierścień. pewnie fabularnie łatwiej było takiego wciskać do scen na dworze, a nie że tylko po ciemku.

Amelka - 19 sierpień 2017 o 17:53:48 - (120 dni temu)

@Adria Wiem że nie ma się co doszukiwać zależności pomiędzy to i vd, ale w to, pierścienie były trudne do zdobycia.
Żeby je stworzyć potrzebne było zaklęcie stworzone przez original witch, które znało niewiele czarownic, a marcel w pierwszym sezonie urządzał walki pomiędzy wampirami, w których nagrodą miał być pierścień.

flyhigh123 - 19 sierpień 2017 o 16:08:31 - (120 dni temu)

W odcinku "Under control" jak Matt pobił się z Tylerem tez było ujęcie na księżyc w pełni dosłownie na sekundke xd teraz są subtelne jak słoń, ale za pierwszym razem ile osób to zauważyło? Znikomy procent pewnie

Adria - 19 sierpień 2017 o 11:25:05 - (120 dni temu)

SUBTELNE xD te dotyczące Tylera zwlaszcza ;pppp
'Co sie z Toba dzieje?'
Tyler na tle księzyca w pelni: NIE WIEM ;)

flyhigh123 - 19 sierpień 2017 o 0:45:56 - (121 dni temu)

Ja nie wiem tak w ogóle, czy czasem kiedyś nie dowalili, że śmierć czarownicy = koniec pierścienia XD I czy Emily Bennett jakoś nie kombinowała z tym, żeby jej pierścienie pozostały w użyciu :D Może wyłapię w czasie re-watchu to napiszę :D

Swoją drogą, jak mi się cudownie ogląda TVD jeszcze raz mimo wszystko <3 Widzi się te różne bardzo subtelne wskazówki, np. co do wilkołactwa Tylera, coś wspaniałego :D No i niektóre sceny kojarzą mi się z jakimiś humor-crackami, więc to też nakłada inny sposób oglądania. Ale ogólnie jest bardzo dobrze, polecam, jeśli ktoś się zastanawia, czy warto :)

hopeless_penguin - 18 sierpień 2017 o 21:57:13 - (121 dni temu)

Ja nie czytałam żadnych książek i wydawało mi się, że to bez znaczenia kto, który pierścień nosi, więc albo nie było takiej informacji, albo ją przegapiłam ;p

Adria - 18 sierpień 2017 o 21:47:39 - (121 dni temu)

Bon-bon tylko jej powiedziała, że jak będzie niegrzeczna, to czarownica może de-aktywować pierścień.

Zapewne Plec nie przejmowała się takimi drobnostkami, jak pierścienie, skoro można było skupić się na rysowaniu kucyków przez Klausa albo ciąży Caroline.

flyhigh123 - 18 sierpień 2017 o 19:54:39 - (121 dni temu)

Na wikii jest, że amulety/pierścienie chroniły tych, dla których wiedzma chciała je zrobić, także musiała się gdzieś pojawić taka informacja. Przekartkowalam książkę (mam trzy pierwsze tomy) i tam Elena po przemianie nosiła pierścień po Katherine, wiec w książce rozwiązali to inaczej. A nie było o tym mowy gdzieś w retrospekcjach w serialu? Albo wtedy, gdy Bonnie robiła pierścień dla Caro?

Adria - 18 sierpień 2017 o 18:43:39 - (121 dni temu)

tak, w książce dokładnie tak bylo i dlatego ja zawsze zakładałam, że te pierścienie działają też na innych. W książce bylo jakoś tak, że stefano się schował, a ona wylazła na słońce czy coś.

mi się wydaje (niedawno z kimś o tym dyskutowałam), że Plec nigdy nie doprecyzowała w serialu, czy biżuteria działa na kogoś innego. w 4x18 ja zrozumiałam kath tak, że nigdy nie odda bransoletki, bo to jej ochrona przed słońcem i nie będzie ryzykować zdejmowania. ale może rzeczywiście powiedziała do Elki, że na nią nie zadziała, nie pamiętam, zbyt się podnieciłam kissem Elejah, by kojarzyć cokolwiek innego z tego odcinka. xD

flyhigh123 - 18 sierpień 2017 o 14:06:11 - (121 dni temu)

Może oboje upchneli w pierścieniu małe paluszki i jakos się udało #howsweet #bestfriends

Czyli Lexi mogła wykitowac tyle wcześniej i mogła być mi oszczedzona jej obecność w serialu, co za pech :(

Nynaeve - 18 sierpień 2017 o 8:25:58 - (121 dni temu)

W serialu od początku było, że dany pierścień ochrania tylko tego wampira dla którego był zrobiony, więc nie rozumiem takich pierdół, że nagle w książce, którą napisano już w trakcie trwania serialu wypisują takie bzdety.
Nie czytałam tego Pamiętnika Stefano, ale skoro Lexi był potrzebny ten pierścień, a Stefan zdjął swój i założył jej to czy nie powinien się sam spalić?

harry92 - 18 sierpień 2017 o 7:38:35 - (122 dni temu)

W 4x18 Katherine powiedziała Elenie, że jej bransoletka nie zadziała. Mogła kłamać, ale chyba w serialu rozwiązali to tak, że biżuteria jest przypisana konkretnemu wampirowi.

maladict - 18 sierpień 2017 o 0:37:58 - (122 dni temu)

A co do Lexi... W trzecim tomie "Pamiętnika Stefano" zatytułowanym "Pragnienie" jest taki motyw jak to hero Stefan ratuje uwięzioną w kościele Lexi wsuwając jej SWÓJ antysłoneczny pierścień na palec. I zadziałał ! Pamiętam, że zbulwersowałam się tym idiotyzmem bardzo. Przecież pierścienie były tworzone dla konkretnego wampira i nie można było się nimi wymieniać !

maladict - 18 sierpień 2017 o 0:30:39 - (122 dni temu)

@Nynaeve - dzięki za odpowiedź odnośnie Lily Salvatore.

Tak w ogóle to zawsze strasznie śmieszyło mnie, że w TVD nikt nie odbierał antysłonecznych pierścieni uwięzionym wampirom. Damon i Enzo tyle lat siedzieli w celach Augustine i nic. Eksperymentowano na nich i torturowano na różne sposoby, ale pierścionkami nikt się nie zainteresował. Szczególnie takim masywnym, jaki nosił Damon.

Adria - 17 sierpień 2017 o 22:45:00 - (122 dni temu)

hopeless - no tak. Bo Lexi była niby psiapsi z tą murzynką-barmanką-wiedźmą, co jej Damon wyrwał serce w s1. Ona rzekomo była dość potęzna, to chyba pierścionek by mogła zrobić dla Lexi.


z grobowca nie wszyscy mieli. Ten mały przydupas Pearl miał i ta dziwna laska, bo siedziała za dnia na skwerku, ale ten brodaty koleś co wygladał trochę jak ten Augustine z Mam Talent naszego nie miał pierścienia, bo złapał Stefana jak padał deszcz i pierdolił, że zachmurzone niebo = mozna wyjść na zewnątrz (a ja naiwna myślałam, że to promienie UV ich zabijają, a promienie przechodza przez chmury).

Nynaeve - 17 sierpień 2017 o 22:40:08 - (122 dni temu)

Bo Lexi była dobrą wampirzycą i kolegowała się tylko z dobrymi istotami, a pierścienie dla wampirów to tylko złe wiedźmy robiły jak Emily. Ona to chyba porobiła dla wszystkich tych z grobowca łajz, bo oni wszyscy mieli przecież.

hopeless_penguin - 17 sierpień 2017 o 22:30:35 - (122 dni temu)

Ale ten typek od Rose też nie miał pierścienia np. Wydaje mi się, że już przy którymś rewatchu to pisałam, ale na początku te pierścienie to była taka rzadkość, tylko dla elitki, a pod koniec wszyscy mieli ;p.

Adria - 17 sierpień 2017 o 22:26:06 - (122 dni temu)

bo w VD poza Maddoxem i tymi murzynami Eliasza czarownikami były w większości baby, a Lexi przecież przyjaźni się tylko z posiadaczami penisów.

Nynaeve - 17 sierpień 2017 o 22:13:56 - (122 dni temu)

Dziwne, że taka "przyjaciółka wszystkich" nie potrafiła sobie skombinować pierścienia. Widać żadna wiedźma jej nie polubiła :)

Adria - 17 sierpień 2017 o 21:24:23 - (122 dni temu)

JESZCZE LEXI NIE MIAŁA PIERŚCIENIA. ;DDD

Nynaeve - 17 sierpień 2017 o 21:10:55 - (122 dni temu)

A jak go złapali Augustine to był żołnierzem i walczył na froncie, więc musiał ten pierścień mieć. W sumie większość wampirów zdobywała te pierścienie tylko biedna Rose i jej kumpel mieli pecha. Ale może dlatego, że się ukrywali i bali się, że jakaś wiedźma ich zdradzi. Myślę, że jednak Lily mogła kazać zrobić dla niego ten pierścień Heretykom.

Adria - 17 sierpień 2017 o 20:49:42 - (122 dni temu)

fly, miał, bo w s5 wyłaził na zewnątrz przecież, co go Wes podtruł, żeby musiał wrócić. Jak miał zabić Damona czy coś. W sensie w Whitmore nikt mu pierścienia nie dał, musiał mieć przed Whitmore.

flyhigh123 - 17 sierpień 2017 o 20:32:18 - (122 dni temu)

A było coś o tym, czy Enzo miał pierścień przed pobytem w Whitmore? Bo nie pamiętam kompletnie.

Ostatnio zapoznałam się z pojęciem MILFa (zacofana ja) i w sumie Lily była MILFem. Zgroza.

Nynaeve - 16 sierpień 2017 o 23:44:44 - (123 dni temu)

Lily przemieniła jakaś pielęgniarka, która była wampirem. Dała jej wampirzej krwi jak Lily była chora na gruźlicę. Jak umarła to potem rozpoczęła się przemiana. Bo wampirza krew nie leczy gruźlicy.

Natomiast kto dał Enzo pierścień to nie wiem. Może mu dali Heretycy i Lily na pożegnanie przed porzuceniem go ;p

Adria - 16 sierpień 2017 o 20:33:27 - (123 dni temu)

@maladict, ja szczęśliwie od połowy s6 nie oglądam, poza 6x22, więc ominęłam najgorsze imby damona związane z bonnie. ;p

maladict - 16 sierpień 2017 o 16:18:08 - (123 dni temu)

Od jakiegoś czasu robię sobie prywatny rewatch TVD i jestem już przy sezonie szóstym. W związku z tym mam pytanie do wszystkich, może ktoś pomoże:
1)Kto przemienił w wampira Lily Salvatore ?
2)Skąd (od kogo)Enzo miał antysłoneczny pierścień ? Znalazł na pchlim targu, czy co ?

maladict - 16 sierpień 2017 o 16:13:33 - (123 dni temu)

@Adria - mnie najbardziej wkurzało to jego płaszczenie się przed Bonnie w s.7. Wpieniłam się, widząc w 7x13 jak tłumaczył się smarkatej czarownicy z sexu z Krystal [przez "K":), a potem dał się zaszantażować Enzo w sprawie miecza Łowczyni, byle tylko jego "best friend" nie dowiedziała się, że spalił Elenę w trumnie. W końcu i tak WSZYSCY by się o tym dowiedzieli, tak czy siak.

Adria - 14 sierpień 2017 o 21:55:53 - (125 dni temu)

@maladict - bo Damon jest postacią chyba najlepiej skonstruowaną w VD, najbardziej wielowymiarową i nieoczywistą. Zaczął od bycia tym złym, potem był pozytywnym bohaterem, ale cały czas zdarzało mu się robić złe rzeczy albo ujawniały się jakieś jego grzechy. I - w przeciwieństwie do Stefana - on tych starych grzechów nie bagatelizował, brał na siebie winę, nie bylo "to nie ja, to Ripper zabił ciężarną", tylko Damon brał to na klate. Stefan zaś zawsze "to nie moja wina, nie chcę o tym gadać" i koniec pieśni.
Ja lubię Stefana, zwłaszcza złego Stefana, dlatego irytuje mnie jego wybielanie. Niemniej uwazam że jest mniej skomplikowany niż Damon, bo wyraźnie widać, że jest manipulatorem. Damon jest zawsze szczery. Co nie przeszkadza temu, że wobec Ricka zachował sie paskudnie. ;/

PaolaiAndrea - 14 sierpień 2017 o 12:53:20 - (125 dni temu)

Mi odcinek bardzo się podobał.
Jedna z moich ulubionych scen jak Elena zapina Damonowi koszulę, a on tylko udawał, że potrzebuje jej pomocy.
Też mi było szkoda Damona jak dowiedział się, że Isobel jest matką Eleny, bo naprawdę polubił Elenę już przecież i nie chciał jej skrzywdzić, a tu taka niespodzianka.

maladict - 14 sierpień 2017 o 11:46:32 - (125 dni temu)

@Adria - "Niemniej ja lubię takiego Damona i lubię tę jego pokręconą psychikę - mi jest źle, cierpię, bo kobieta mnie wystrychnęła na dudka, to niech innym też będzie smutno. ;p Ale z drugiej strony lubię też tę zmianę na lepsze, dojrzałość Damona w późniejszych sezonach. No po prostu generalnie go lubię i tyle, nawet jak czasem zachowuje się jak debil"
Z ust mi to wyjęłaś :)Mam dokładnie tak samo. Przez wszystkie sezony Damon był moim ulubionym bohaterem, mimo iż od pewnego momentu scenarzyści robili co mogli, by zniszczyć tę postać; dawali mu debilne akcje i zachowania; ale cóż - stara miłość nie rdzewieje :D

Adria - 13 sierpień 2017 o 22:39:08 - (126 dni temu)

Damona? mi było szkoda w tym momencie Eleny i Ricka. W sumie to była nauczka dla Damona. On zresztą nie zrozumiał, że źle zrobił, tylko głupio mu było, że chodzi o matkę Eleny. Natomiast jakby to była obca baba, to nadal by nie ogarniał, że źle robi.

A szkoda, bo Elka naprawdę widziała w nim zmiany, mówiła "myślałam, że ta historia z Katherine czegoś go nauczy" i co? ;/ Damon, cierpiąc, po prostu krzywdził Ricka. I przy okazji Elenę.

Niemniej ja lubię takiego Damona i lubię tę jego pokręconą psychikę - mi jest źle, cierpię, bo kobieta mnie wystrychnęła na dudka, to niech innym też będzie smutno. ;p Ale z drugiej strony lubię też tę zmianę na lepsze, dojrzałość Damona w późniejszych sezonach. No po prostu generalnie go lubię i tyle, nawet jak czasem zachowuje się jak debil.

becia_love_100000 - 13 sierpień 2017 o 22:01:44 - (126 dni temu)

jakoś mi się tak szkoda Damona zrobiło gdy Elena uświadomiła go że jej biologiczna matka ma na imię Isabel....

klausmikaelsonsfan - 12 sierpień 2017 o 19:31:38 - (127 dni temu)

Na rewatch mnie nie ciągnie, ale Jenna i Alaric *.* może się skuszę *.*

Adria - 11 sierpień 2017 o 22:54:58 - (128 dni temu)

"Matt i Caroline są zdziwieni z powodu nagłego powrotu mamy Matta" - jak delikatnie napisać, że matka przyłapała ich na seksach xDDD
wgl teraz niestety Caro mnie wkurza. Chociaż było mi jej szkoda, jak Kelly po niej jechała, bo kelly jest paskudną zdzirowatą wyniszczoną kurewką. nie ma prawa uważać sie za lepszą nawet od Caro. ;p

ale w poprzednim odc. maroline było fajne, Caro miała fajny moment otwartości z tymi "speech number.." ;p

Szkoda mi bylo Ricka, jak Damon wyśmiewał się z jego zmarłej żony.

Btw, te wszystkie zbiegi okolicznosci z isobel, rickiem i elką są durne...

Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło: