Dyskusja na temat 1.04 - ''Family Ties''

Annie1602    8 maj 2017    23
Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania 4 odcinka 1 sezonu TVD.



Aby przygotować się do oglądania 4 odcinka 1 sezonu pt. ''Family Ties'' polecamy zapoznać się z poniższymi materiałami:

*Zdjęcia promujące









*ZWIASTUN


[YOUTUBE]



*Opis odcinka

ELENA I STEFAN NA PRZYJĘCIU ZAŁOŻYCIELI- Elena prosi Stefana by towarzyszył jej na corocznym przyjęciu założycieli miasta. Vicki przyjmuje zaproszenie na przyjęcie od Tylera, po czym zarzuca mu ukrywanie ich związku przed jego rodziną. Zach wyjawia Stefanowi przydatny rodzinny sekret. Na przyjęciu Damon opowiada Elenie historię o przeszłości rodziny Salvatore’ów, zostawiając ją z pytaniami, na które Stefan odmawia odpowiedzi. W końcu, Stefan podejmuje działania, by pozbyć się Damona ze swojego życia na dobre.


Reżyseria: Guy Ferland
Scenariusz: Andrew Kreisberg i Brian Young
Pierwsza emisja: 01.10.2009
Oglądalność:  3.53 mln


*Lista utworów z 1.04

1. Union of Knives – „Opposite Direction”
2. Santigold – „I’m a Lady”
3. Matt Nathanson – „All We Are”
4. Thievery Corporation – „Shadows of Ourselves „
5. VV Brown – „Back in Time”
6. Sofi Bonde – „Fallout”
7. Glass Pear – „Wild Place”
8. Carolina Liar – „I’m Not Over”
9. The Submarines – „Brightest Hour (Morgan Page Remix)”
10. Viva Voce – „Believer”
Tagi:
Kategoria: VampireDiaries > Zdjęcia

Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (23)
Adria - 11 maj 2017 o 19:50:21 - (196 dni temu)

ale w sumie było pokazane parę razy, że ktoś im się podlizywał, np. Dana w s2 czy Amber w s1 była taka podniecona, że mogła startować na Miss MF z Załozycielkami. Z drugiej strony w s1 taka Tikki (wnuczka tego kolesia co kojarzył Stefana z 1953) miała w dupie Caro i elitkę. Generalnie troszkę chyba nie pomyśleli, że w haj skulu powinni się nimi inni interesować. Jakby nie było, w Teen Wolfie od 1x01 wiadom, że Lyds i Jackson to najpopularniejsza para w szkole i ludzie kurwili, że allison dopiero co przyszła, a została elitką. Po czym jak umawiała się ze Scottem, to przy "fajnym stoliku" mógł też usiąść on i Stiles.

gawi123 - 11 maj 2017 o 17:30:27 - (196 dni temu)

Nie no jesli chodzi o te czasy high school to masz rację wszyscy obracali się w kregu wtajemniczonych dodatkowo wymieniajac się partnerami na okrągło. Zwlaszcza Caroline,bo ją mial chyba kazdy ktory chcial oprocz Stefa (w tamtym czasie oczywiscie....)

hopeless_penguin - 11 maj 2017 o 16:59:48 - (196 dni temu)

To już był s6, chodzi mi o te czasy high school ;)

gawi123 - 11 maj 2017 o 15:59:17 - (196 dni temu)

Stef byl z Ivy w 6s a ona nie wiedziala ze on jest wampirem

hopeless_penguin - 11 maj 2017 o 14:54:36 - (196 dni temu)

Katherine i Rebekah to tez w sumie gang, miałam na myśli raczej normalnych ludzi, którzy nie wiedzą o wampirach itd. ;D Właśnie jak ten Ken i murzyn ;D

gawi123 - 11 maj 2017 o 14:04:38 - (196 dni temu)

Nie no za Stefem to biegala przecież Katherine i Rebekha. Za Elka to rzeczywiscie tylko Salvatorovie i szmatt biegali (krotkiego zalosnego episodu z Kenem z 6s nie liczę). Za Blondyna no wiadomo kto się uganial za bonnie to spoza ich tzw gangu to nikt się nie uganial.

Adria - 11 maj 2017 o 14:01:13 - (196 dni temu)

hope, bo my jesteśmy główną obsadą i elitką. ;ppp

Damon bajerował Liz zawsze, w tym również w 1994, jako młodą kobietę wtedy (zabawne, że w 1x01 Liz go nie kojarzy zupełnie ;p). Carol jakby mogła, to by mu w s1 dała na środku Mystic Grill i kto może ją winić...? ;p

ale fakt, dopiero w s6 ktoś spoza kółka do nich podbijał - murzyn do Caro, Ken do Elki.

gawi123 - 11 maj 2017 o 13:58:06 - (196 dni temu)

Aaa masz racje. A swoją drogą Carol to chyba brocha naprawdę swedziala i się dala bajerowac na te jego slabe teksty. Zresztą nie oszukujmy się wszystkie się dawaly bajerowac, Caroline chyba najbardziej. Nawet swieta Lexi. Alerzeczywiscie co do Carol masz rację. Liz chyba tak nie bardzo

hopeless_penguin - 11 maj 2017 o 13:56:29 - (196 dni temu)

Jeszcze mamcia Elki, Jenna i Andie tez podchodzily troche pod mamusiowy wiek, ale w sumie to one byly dla niego wiekowo chyba nakodpowiedniejsze. Zresztą jebac Damona, bardziej chodzi mi o Stefana i np. Matta albo nawet Elke, Caroline i Bonnie. Spoza tego ich kręgu nikt ich nie lubił (melino, to tsk jak z nami <33 XD)

hopeless_penguin - 11 maj 2017 o 13:48:27 - (196 dni temu)

@gawi miałam na myśli tez Carol i nawet Liz, przez chwile myślałam,ze na niego leci ;p

gawi123 - 11 maj 2017 o 13:15:46 - (196 dni temu)

Same mamuski to masz na mysli chyba tylko mamcie Matta. Posowal do tego 3 generacje rodu Petrova,no chlopak jest asem,nie ma co owijac w bawelne jest kobieciazem i tyle. Nawet swietoszkowata Lexi się napatoczyla hehe. Z glownej obsady to chyba wszystkie zaliczyl oprocz Bonnie(choc pewnie nie mialaby nic przeciwko temu.). To prawda ze za Tylerem nikt tak się nie uganial jak za Stefem czy przyglupim Mattem

hopeless_penguin - 11 maj 2017 o 12:15:01 - (196 dni temu)

Mógłby robic na złość rodzicom, ale on sie jej wstydził, a kochać to na pewno jej nie kochał, bo jak przyszło co do czego to mial ja gdzieś, takie z dupy to było xd
Za nimi sie w sumie nikt nie ugania, za Mattem czy Stefanem tez spoza głównej obsady nikt, a za Damonem same mamuski

Adria - 11 maj 2017 o 11:58:45 - (196 dni temu)

Właśnie nie wiem. Jer to jasne, szukał starszej kobiety do inicjacji seksualnej i jednocześnie by zastąpiła mu zmarłą tragicznie matkę. Ale Tyler... wgl jak na to, że jest sexy i kasiasty, to nikt za nim nigdy nie latał. Poza Vicki. No i trochę Caro. Bo za Liv to on musiał zapierdzielać.

btw, w s1 Tyler zawsze patrzył z podziwem i pożądaniem i sympatią na Elkę #tylena

hopeless_penguin - 11 maj 2017 o 11:47:42 - (196 dni temu)

Wgl to czemu Tyler z nią kręcił? Miał kasę, byl w drużynie, dobrze wyglądał - mógł wyrwac każda, a się cpunki uczepil XD.

Adria - 10 maj 2017 o 22:14:10 - (197 dni temu)

wiemy, fly, wiemy. ;p

flyhigh123 - 10 maj 2017 o 22:08:38 - (197 dni temu)

Mam dobre serce, ale wciąż trudno byc idealna ;p

Adria - 10 maj 2017 o 11:05:43 - (197 dni temu)

jejku, fly, jaka Ty jesteś dobra i współczująca. Ja w swoim hejterskim serduszku tylko czekam, aż Vicki zdechnie, bo nie mogę patrzeć na jej końską mordkę. I rozwala mi bromance Jyler. -_-

Znaczy, Ty masz dużo racji, ale ja po prostu nie potrafię tak spojrzeć na Vicki. To prawie jakbyś napisała, że to nie wina Srejli, że po pijaku zrobiła wypadek na jachcie i kogoś zabiła, bo przecież jest sierotą. ;D

flyhigh123 - 9 maj 2017 o 22:28:39 - (198 dni temu)

Adria, nie chodzi mi o to, żeby Vicky skończyła z Tylerem, broń, ich związek by był nieudany, bo do siebie nie pasowali. Wydaje mi się tylko, że gdyby została milej potraktowana to może by jakoś inaczej potoczyło się jej życie? Ona czuła, że wszyscy w MF traktują ją jak śmiecia i to nawet nie dlatego, że była ćpunką, tylko dlatego, kim była jej matka. Matt za wszelką cenę chciał udowodnić swoją wartość i się z tego wyrwać, a Vicky położyła na to lachę i była taka, jak wszyscy się spodziewali, że jest po mamusi. Może gdyby jej ktoś pokazał, że może być wartościową osobą, a nie patrzyli na nią jak na gówno przyklejone do podeszwy buta, to ona sama by nabrała poczucia własnej wartości? Może to za dalekie filozofowanie, ale ostatecznie ona tylko chciała uwagi (i dlatego poszła do Jera, bo on jako jedyny ją traktował inaczej i wdział ją nie tylko powierzchownie, przed czym ona się wzbraniała). Była zagubionym dziewczątkiem bez nikogo bliskiego. Za 1 czy 2 odcinki napatoczy się naćpana na Damona i wszyscy wiemy, jak to się skończy, no a mogło być inaczej.

sevendays - 9 maj 2017 o 21:54:33 - (198 dni temu)

Stefanek się rozkręca, teraz taki będzie ważny, bo Damon pod kluczem będzie siedział. I ta jego gadka, że to dla bezpieczeństwa Eleny , yhm :/

Adria - 9 maj 2017 o 21:50:05 - (198 dni temu)

fly, no weź. Vicki by zaciążyła z Tylerem, by dostawać kasę na bachora, tak źle mu życzysz? ;/

aha, jeszcze co do Stefanka - widziałam w 1x04 przebłyski (przy Damonie) rippah i Stefcia należącego do Klausa. Po pierwsze - chlanie bourbona i to "tja, bycie wiecznym 17latkiem to szczyt marzeń", ta mina, ta pogarda w głosie.. a potem.. "I knew I couldn't have spiked your drink... so I'ce spiked hers" i ten uśmiech zła, napawanie się tryumfem, jemu serio radość sprawia cierpienie Damona i kontrola nad nim. Jakbym widziała prawdziwego evil Stefana z s3 <3

sevendays - 9 maj 2017 o 21:44:56 - (198 dni temu)

koszulka od Varwatosa <3

Elena już w 1x04 została uświadomiona , że Stef to manipulator i kłamca ^^

Logan bydlak Fell xD

Delena już się kręci <3

Stelena ....I tasted, tasted love so sweet....i te wykręty Stefana :/ Elena się produkuje, produkuje a Stefan : Thak you. ppppffhahaha

Caroline - you gonna kill me ? Damon - yhm #Damon'sFault po raz pierwszy ^^

Jprdle Steroid! Blehh

Jerr <3 so sweet <3


flyhigh123 - 9 maj 2017 o 21:34:37 - (198 dni temu)

To, co pisałam już pod poprzednią dyskusją:

- poznajemy rodziców i fajnie znowu popatrzeć na tę dynamikę i rozwój postaci, zwłaszcza Liz Forbes i Carol Lockwood.

- było mi szkoda Vicky, pomijając wszystko, po prostu było mi jej szkoda. To była jedna z niewielu okazji w życiu, gdy się postarała i mogła mieć szansę, żeby jeszcze się wyrwać ze swojego patologicznego życia, ale niestety - nie udało się.

- Jeremy, jak ja go kocham w tym pierwszym sezonie <3333

- Stefan - hipokryta i manipulant. Jak to teraz widać, z każdym re-watchem wyraźniej.

- dynamika Defanów <3

- wszyscy wciąż są prześliczni.

Adria - 8 maj 2017 o 22:28:38 - (199 dni temu)

dzisiaj obejrzałam, ciągiem z 1x03. I tak:

1. Lockwoodowie, ta ich patologia zasłonięta drobnomieszczańską elegancją. <3 Carol to była taka sucz. ;D Stary to ofc psychopata, no cóż - wilczy gen. I biedny Tyler w tym wszystkim ;(

2. stelenowy taniec <3 aww. Ale oczywiście Steffy go spieprzył, no przecież. "chcę cię poznać" "DAMON CIĘ ZMANIPULOWAŁ". Aha. Seems legit. podobnie potem "są rzeczy, których nie wiesz... których być może nigdy nie bedę mógł ci powiedzieć". Mam głeboką nadzieję, że on nie chciał cale życie udawac, że wampiry nie istnieją. ;p

3. daroline - oni serio mają chemię. jak ktos chce abusive relationship, to jest to znacznie lepsze od KC, które z chemią jest na bakier, a jest równie abusive. uwielbiam końcową scenę, jak Damon chce ją zajebać. Szkoda, że się nie udało.

4. steroid tańczył, fuuuuu. Mam traumę.

5. Delena na balu <3 ech, oni mają w sobie to coś.

6. Defany w sypialni. It's Varvatos, dude. ;D uwielbiam ich dynamikę, naprawdę.

7. Zach - szkoda, że w 1994 Damon nie zajebał i jego. Wgl jak on się stawia, werbenę hoduje i hohoho. Wkurza mnie.

8. Drama Vicki - ZIEW. Serio. Niech ona już zdechnie, błagam.

9. mój ulubiony motyw - Logan mówiaćy "They've come back" - mam szczególną słabość do tej sceny, bo to pierwszy moment, kiedy przy pierwszym oglądaniu VD naprawdę zaciekawiło mnie cliffhangerem i chciałam oglądac dalej. Wczesniej byłam odrobinę zażenowana akcją.

10. Tylena w drzwiach <3

11. Dżer i zegarek. Szkoda mi go było zawsze. ;(

Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło: