Dyskusja na temat 1.03 -''Friday Night Bites''

Annie1602    28 kwiecień 2017    126
Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania 3 odcinka 1 sezonu TVD.



Aby przygotować się do oglądania 3 odcinka 1 sezonu pt. ,,Friday Night Bites'' polecamy zapoznać się z poniższymi materiałami:

*Zdjęcia promujące















*Zwiastun


[YOUTUBE]



*Opis odcinka

MYSTIC FALLS WSTRZĄŚNIĘTE PRZEMOCĄ- Elena próbuje ignorować ostrzeżenia Bonnie o niepokojących przeczuciach na temat Stefana. Tyler próbuje zakłopotać Stefana rzucając w niego piłką, lecz Stefan bez najmniejszego wysiłku łapie piłkę i ją odrzuca, robiąc wrażenie na każdym, swoimi umiejętnościami. Pan Tanner niechętnie pozwala Stefanowi dołączyć do drużyny futbolowej. Elena zaprasza Stefana i Bonnie na kolację, lecz wieczór jest zakłócony przez niespodziewany i niezręczny przyjazd Damona i Caroline. Ostatecznie, miasto  jest wstrząśnięte aktem przemocy.


Reżyseria: John Dahl
Scenariusz: Barbie Kligman i Bryan M. Holdman..
Pierwsza emisja: 24.09.2009
Oglądalność:  3.81 mln

*Lista utworów z 1.03

1. The Bravery – „Slow Poison”
2. Darker My Love – „Blue Day”
3. 3OH!3 – „Starstrukk”
4. The Black Keys – „Strange Times”
5. Oh Mercy – „Can’t Fight It”
6. Sea Wolf – „You’re a Wolf”
7. The Airborne Toxic Event – „Papillon”
8. Moby – „Temptation''

Tagi:
Kategoria: VampireDiaries > Inne

Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (126)
flyhigh123 - 8 maj 2017 o 20:58:32 - (76 dni temu)

Kurde, ja juz sie odniosłam do 1.04 z Lockwoodami, sorry :( ale nie można powiedziec chociaz, ze to spoiler.

Dbal, dbal. W s1 mu przecież 2 razy życie uratowal.

Adria - 8 maj 2017 o 20:54:36 - (76 dni temu)

fly, fakt, tego jeszcze nie pokazali, jak bardzo toksyczni są Lockwoodowie. I pełna racja, Carol i Liz (Forwood bis) fajnie się zmieniają. Zwłaszcza Carol, bo Liz pod wpływem choroby zaczęła shipować steroida.


@gawi - Ty to sobie interpretujesz tak, a ja inaczej. Moim zdaniem Damon nawet w s1 nie miał wyłączonych uczuć, a o Stefana dbał, a nawet o poczucie moralnej wyższości. ;p

flyhigh123 - 8 maj 2017 o 20:39:40 - (76 dni temu)

Z perspektywy czasu mozna uznac co najwyżej, ze Damona to bawiło i spokojnie czekal, az wlasnie klamstwa ugryza Stefka w zadek xd

gawi123 - 8 maj 2017 o 20:35:45 - (76 dni temu)

to że stefan oczernial damona by się wybielic no trochę wtym prawdy jest ale juz z tym że damon pozwalal na to mu bo wiedzial ze stefanow na tym zalezy to jest nie prawda i bzdura kompletna. Damon poprostu mial Stefana i to co Stefan onim mowi i mysli gleboko w dupie.

flyhigh123 - 8 maj 2017 o 19:26:13 - (76 dni temu)

Adria, co do Tylera to chyba jeszcze opcja z jego rodzicami, nie? Ojciec stosował wobec niego dość brutalne metody, a matka miała wtedy jeszcze drobnomieszczański kij w dupie ;p

Swoją drogą, patrząc z perspektywy całości na 1x03 też widać, jaką drogę przeszli rodzice w TVD, zwłaszcza Liz i Carol. Na początku były niemal czarnymi charakterami (bo przecież Damon to miano straci już za max pięć odcinków), a skończyły jako fajne i lubiane postaci, które dojrzały wraz ze swoimi dziećmi ;) Lubiłam relacje rodzinne w TVD na wszystkich płaszczyznach, to były czasy...

_Ianowa_ - 8 maj 2017 o 18:53:16 - (76 dni temu)

Bonnie na początku serialu, jest dla mnie taką mało interesującą postacią, niby silna czy coś, ale jednak bez charyzmy.

A co całej wypowiedzi, to praktycznie ze wszystkim się z Tobą zgadzam Adria ;) no prawie, bo ja uważam, że w TO, bardzo fajnie, niejednokrotne sceny pokazują więzi między Makelsonami ;p ale to nie jest ten temat :D
Mi szczerze zawsze się ciężko ogląda pierwsze odcinki TVD, im dalej tym zdecydowanie lepiej. Ale mimo wszystko też lubiłam Elenę, bo mogła irytować niejednokrotnie oglądająych ale to dobra dziewczyna była.

Adria - 8 maj 2017 o 18:02:16 - (76 dni temu)

A NIE, BO JESZCZE KWESTIA TYLERA. ;p

Jest parę opcji, dlaczego Ty się tak zachowuje w 1x03:
- jest wrednym gówniarzem, a zbliża się pełnia
(ta opcja najmniej mi się podoba, ale pewnie jest prawdziwa)
- martwi się o Matta, więc chce dokopać Stefanowi,
- jest zazdrosny o Elkę, bo ma na nią ochotę ;ppp
- wie, że Stefan kiedys zabierze mu Caroline, więc chce go skrzywdzić od razu xD
- walczy z ukrytym uczuciem do Dżera i dlatego udaje taiego mega męskiego, bo boi się własnego biseksualizmu ;p

Aha, i Jer z Vicki i ich dramy są takie nudne. ;/

I jeszcze jedno - Bonnie i te jej liczby, to takie naciągane.

Adria - 8 maj 2017 o 17:56:59 - (76 dni temu)

OK, wreszcie dorwałam się do dvd <3

Ten odcinek jest jednym z moich ulubionych, bo jest taki high school'owy ;D Cheerleadereczka i mięśniak z drużyny, wredna kapitan cheerleaderek, zły futbolista i dobry futbolista, martwy trener - typowa haj skul drama xD

Uwielbiam sceny SE, które wyglądają na #relationship goals - him being in team and her being in cheerleader squad. ;D Elenka jest taka urocza, młodziutka i słodka w tym odcinku. Po raz kolejny patrzę na Ninę z wielką zazdrością - chciałabym tak wyglądać, jak ona, jest prześliczna.

Ale chociaż SE wygląda tak uroczo, to w każdym kolejnym rewatchu, chociaż uważam ich sceny za slodziutkie i pełne chemii, to jednak - niestety - coraz mniej ich shipuję i widzę, jaka to patola od 1x01. Stefan unika odpowiedzi, kłamie, lawiruje. To przykre, kiedy z perspektywy czasu widzisz, jak Twój pierwszy paring był budowany. Ech. Ale i tak ich lubię.

co jeszcze do SE - naszyjnik Bexy. <3 ech, dla mnie to zawsze będzie naszyjnik SE, sorry.

Delena - kurde, mają chemię ;) uwielbiam tę marriedową scenę w kuchni.
No i scena, kiedy voice-over Stefana leci "there's no humanity left in Damon", a on głaszcze Elenę po policzku *__* z tym czułym uśmiechem. Za pierwszym razem interpretowałam to jako tęsknotę za Kath. Zwłaszcza po słowach Stefana ze szkoły "and you hate me because you loved her and you still do and that, my brother, is your humanity". Ale z perspektywy kolejnych rewatchów, tego co wiemy z retrosów z 3x22, myślę, że wtedy to nie była tylko czułość wobec Katherine, ale i samej Eleny.
Wgl Elena na pocz. s1 czasem, zwłaszcza jak jest trochę wredna wobec Damona, to robi miny i akcentuje słowa trochę jak Kath i widac, że Damonowi to się podoba. Jak wali go po mordzie i mówi "let's put one thing straight: I am not Katherine", wtedy jest przecież żywym Kath ucieleśnieniem.. ta dynamika jak datherine wpływalo na początki DE, jest mega interesująca. (także - "I'm sorry. you've lost her too" i ta mina Damona)

Daroline - mi się oni razem podobali ;DDD Wgl Caro rzucająca w niego lampą. A potem dawała się nabijać na lampę takiemu lamusowi jak Klaus i jeszcze go za to macała. Och, Caroline, jak mogłaś upaść tak nisko.

DAMON to największa zaleta s1. Kiedy był taki głupkowato-smieszny, wredny, ironiczny, sarkastyczny, czasem na siłę zabawny.. ale taki uroczy i bad-boyowaty. To już nigdy nie wróciło. ;(

Elena - no ja ją uwielbiam. A jak Damon jeździ po Caro, a ona jej broni? "Caroline ma wady, ale przyjaźnimy się od pierwszej klasy i to coś dla mnie znaczy". Jest taką dobrą, lojalną przyjaciółką, inaczej niż Caro, która wobec niej zachowuje się paskudnie. Zazdrośnica jedna. Jak na tej kolacji, "och, elena była kiedyś zabawniejsza" albo głupie teksty o tym, że cheerleadering jej nie idzie. ;/

Defan - uwielbiam ich relację od samego początku, to jest oś i serce serialu. Eliasz z Klausem nigdy tego nie osiągnęli i - Bogiem a prawdą - nie osiągną. Może i Gillies z Morganem są lepszymi aktorami, ale scenariusz nie pozwala im zbudować takiej więzi, jak Defany.
Wgl Stefan zachowuje się nieładnie w stosunku do Damona, ocenia go, potępia, nienawidzi, podczas gdy w rzeczywistości wiemy, jak było. Damon nie był nigdy taki zły, a Stefan robi z niego potwora, by się wybielić w oczach Elki - ale przede wszystkim swoich. A Damon jakoś to akceptuje, pozwala na to, bo wie, jakie to ważne dla Stefana.

Dobra, kończę, bo chyba za bardzo popłynęłam. ;p

na razie to chyba tyle.

flyhigh123 - 5 maj 2017 o 22:47:12 - (79 dni temu)

Ej, ja nie widziałam :/

Fajnie, przyda się trochę ładnych ludzi na świecie XD

Dabien - 5 maj 2017 o 22:35:05 - (79 dni temu)

Dziwne, by ktoś nie słyszał. Ta wieść rozniosła się szybciej niż o katastrofie smoleńskiej.

kolina - 5 maj 2017 o 22:31:13 - (79 dni temu)

Widzielście? Ian i Nikki będą rodzicami :)

https://www.instagram.com/p/BTr7 6jWgmvz/?hl=pl

_Ianowa_ - 5 maj 2017 o 11:35:32 - (79 dni temu)

Ja też widziałam to bardziej @Nyn ;p coś w stylu, różnica między Damonem a Stefanem jest taka, że Damon był zły i mówił o tym, a Stefan był zły, ale przecież nie chciał taki być, więc to nie Jego wina xD

Adria - 5 maj 2017 o 9:49:30 - (80 dni temu)

Kevin i tak się nie przyzna, co chciał, a co mu wyszło. ;p
Ale dla mnie przekaz w s1 był taki, że Stefan jest bardzo mroczny i robił wiele złego, aczkolwiek ta jego wina wtedy była dyskusyjna. Natomiast w s3 jest dla mnie najzupełniej jasne, że Stefan jest straszną osobą i on z Katherine są siebie warci tak naprawdę. I że to nie wina Klausa, że Stefan się tak zachowuje, bo ostatecznie od 3x09 był wolny.

Nynaeve - 5 maj 2017 o 8:31:10 - (80 dni temu)

@fly @Adria A moim zdaniem Kevin wcale do tego nie dążył. Od samego początku ten "manipulator" i "cichy skurwysyn" był robiony z podtekstem, że to nie jego wina, bo niezależnie od siebie został Ripperem i wcale nie chce nim być tylko biedny nie daje rady by sobie z tym poradzić. Wydaje mi się, że Kevin od początku tworzył go jako takiego co to ma mroczną przeszłość, ale oczywiście nie ze swojej winy. Plec po prostu potem jeszcze pociągnęła ten pomysł dodatkowo zwalając wszystko na matkę Defanów, która ponoć takim strasznym Ripperem była, a tak naprawdę taki był z niej Ripper jak z koziej dupy trąba. Jak zabiła tego gościa przy drodze to się poryczała. Ale na kogoś winę trzeba zwalić.

Natomiast co do tego co się Stefan pultał, że go wezmą w łańcuchy to takie na siłę robienie z siebie męczennika. Wiadomo, że jakby go zdemaskowano to dostałby kołkiem i nikt by go w żadne łańcuchy nie zakuwał.

sevendays - 5 maj 2017 o 7:03:41 - (80 dni temu)

harry chyba chciałeś powiedzieć Kleopatra! XD jak Kleopatra! XD

harry92 - 4 maj 2017 o 17:51:12 - (80 dni temu)

@sev nie tylko dziś, przez cały maj jesteśmy Bonenzo dla Dab!
Masz mieć 100%, bo inaczej Belzi Cię nie zechce, a ty zostaniesz starą panną i do 80 będziesz siedzieć na tej stronie, bo stracisz przyjaciół i jedyną twoją rozrywką będzie wylewanie pomyj na innych, spasiesz się i otoczysz się masą kotów jak Violetta Villas.


gawi123 - 4 maj 2017 o 12:01:43 - (80 dni temu)

Fani Damona kochają go za to kim jest nie ma znaczenia czy jest dobry czy zly.

_Ianowa_ - 4 maj 2017 o 11:41:23 - (80 dni temu)

Ja tam w sumie nie powiedzialabym, że Damona fani to woleli go takiego złego :D

sevendays - 4 maj 2017 o 6:13:37 - (81 dni temu)

@Dab kochana, wszyscy dziś jesteśmy dla ciebie Bonenzo <3!!!
Pisz i połam pióro!!!
Czekamy na ciebie i na tą 5 z matury!!!

Jesteśmy z Tobą !!! <3


Adria - 3 maj 2017 o 22:01:38 - (81 dni temu)

Stefan cwaniakował cały s1, jak na przykład przy Vicki "pozwól im, niech mnie zakołkują", bo wiedział, że damon go kocha i nie chce być sam.
A tak naprawdę, to ci z MF powinni prędzej Stefana zajebać niz Damona, bo to Stefan wykończył Załozycieli w 1864.

flyhigh123 - 3 maj 2017 o 21:47:49 - (81 dni temu)

No cóż, ostatecznie mówi się, że jak umiesz liczyć, to licz na siebie, więc chyba Kevina poniosła wiara w ludzi.

hopeless_penguin - 3 maj 2017 o 21:38:25 - (81 dni temu)

O, racja fly :) Nagle teksty jak z tej rozmowy z syrenka "- Jesteś złym bratem czy dobrym? - Obojgiem" ;p Ciekawe czy on to tłumaczył Plec przed odejściem, czy liczył, ze sama zdążyła ogarnąć XD.

flyhigh123 - 3 maj 2017 o 21:30:01 - (81 dni temu)

Zgadzam się, to też widać z rozwoju akcji. I Kevin do Stefana-sukinsyna chyba próbował wrócić w S8, ale było już za późno. Tylko trochę przeszarzowali, bo Damon pod koniec s1 był już do rozgryzienia, nie wiem, z czego to wynikało, może się bali, że nie dostaną następnych sezonów. Zresztą dla mnie teraz przy re-watchu widać, że Damon i jego maska zaczęła pękać bardzo szybko. Dziwnym trafem krzywdzil samych randomow, na Stefana i Elene nawet ręki nie podniósł (a mogl). W rozmowach ze Stefanem bardziej się z niego nabijal, niż mu faktycznie groził. A Stefan chyba doskonale o tym wiedział. Przynajmniej dla mnie to tak wygląda z perspektywy całej historii.

Adria - 3 maj 2017 o 20:48:51 - (81 dni temu)

Moim zdaniem Plec coś nie wyszło. Kevin zdecydowanie dążył do tego, by pokazać, że Stefan to manipulator i cichy skurwysyn, a Damon, mimo tego, że kreuje się na bad boya, tak naprawdę ma w sobie wiele dobra. I taka filozofia TVD byłaby super. Obaj bracia byliby w "szarej strefie", między dobrem a złem i serial kończyłby się Defanem.

Niestety, Julietta zmieniła dobre założenie w zabawę "jak we wszystko wpierdolić winę Damona?" i drugą "jak wybielić Stefana za pomocą najbardziej kuriozalnych wyjaśnień?"
Inna sprawa, że Julie nie widzi nawet, jakiego potwora stworzyła i że Stefan nawet z jej odautorskim komentarzem "hero, true hero.. no chyba że chodzi o steroline, bo nie zasługuje na kochaną perfekcyjną Caro" wychodzi na czarny charakter całego serialu i najlepszego manipulatora, zimnego, bezwzględnego i cynicznego. Szkoda, że tego nie ciągnęła, no ale. Ona jest za głupia, by to zauwazyć.

gawi123 - 3 maj 2017 o 19:52:41 - (81 dni temu)

Wiecie naszla mnie taka refleksja,nie kazdy musi się ze mną zgadzac ale wydaje mi się ze jak Damon po raz pierwszy spotkal Elene to już wiedzial że napewno umoczy.

gawi123 - 3 maj 2017 o 12:27:11 - (81 dni temu)

Oboje bracia mieli złożona osobowosc. Damon nigdy,nie wazne co by nie zrobil,nie będzie bohaterem i ok tak ma byc bo nie zato go kochamy (nie wszyscy). A odnosnie wiecznej winy Damona to tez mi to nie przeszkadzalo az do pewnego momentu w 7s(i caly 8), gdzie juz kazdy o byle gowno się do niego cisnal.

hopeless_penguin - 3 maj 2017 o 12:15:57 - (81 dni temu)

@Enzolover Wspomnialas na początku o fanach Stefana, to ja Ci przybliżyłam mój punkt widzenia jako fanki Stefa, absolutnie nie mówię za wszystkich ;p.
A jeśli chodzi o zdychanie, to Damon na mojej liście do zabicia się nigdy wbrew pozorom nie znajdował ;p.

Enzolover - 3 maj 2017 o 11:54:40 - (81 dni temu)

@Dabien Nie wiem o jakiej większości fanów mówisz, bo ci z którymi ja rozmawiam to lubią go właśnie takiego, że jest to postać złożona. I dobra i zła.

@hopeless Ale to raczej nie jest podejście wszystkich fanów. A zdechnięcia to tylko jedni mu życzą. I nie czepiam się teraz tylko stwierdzam fakt. No ja właśnie o tym mówię, że jeden i drugi robią i takie i takie rzeczy, a nie że założeniem serialu było, że jeden ma być dobry, a drugi zły. Chyba się wreszcie dogadałyśmy :)

Dabien - 3 maj 2017 o 11:48:03 - (81 dni temu)

Więkość fanów polubiła Damona jako tego złego, więc przeszkadza im gdy Damon nagle zrobił się dobry i troche pod pantoflem Eleny. A Stefana lubią jako Rippah bo jest to lepsza kreacja Paula. Zazwyczaj czarne charaktery cieszą się większą popularnością.

hopeless_penguin - 3 maj 2017 o 11:45:24 - (81 dni temu)

@Enzolover chodzi mi o to, że za czasów Kevina to rzeczywiście pokazywalo sie zlego Stefana i mówiło, że jestzły, a z Damonem na odwrót. Z kolei s7 i s8 polega na wybielaniu Stefana i obwinianie o byle gowno Damona, bo nawet kiedy Stef zrobił cos złego to "To jie twoja wina, Ty taki jie jesteś", a jak Damon robiłcoś dobrego "To Damon, zaraz znowu coś spieprzy, niech zdycha". Teraz jest to zrozumiałe?

hopeless_penguin - 3 maj 2017 o 11:42:53 - (81 dni temu)

Ale co ma w sumie jedno do drugiego. Chodzi o kontrast, jeśli widzimy Stefana jako cipe to to, że zachowuje się, jak cipa nam nie przeszkadza, bo go takiego poznaliśmy i nie znamy innej wersji. A jeśli Damona pokazują jako złego, a potem robią z niego cipe no to widać zmianę i wtedy coś takiego bardziej razi, proste.

Enzolover - 3 maj 2017 o 11:41:15 - (81 dni temu)

Jak nie brnęli to w jak zarówno Damon i Stefan się zmienili i zostali pokazani i ze złej i dobrej strony w całym serialu. Czy tylko ja to widziałam? Chyba tak.

Enzolover - 3 maj 2017 o 11:39:41 - (81 dni temu)

Tak, bo w opisie mieli dać od razu cała tajemnicę jaka za wszystkim stoi, żeby wszyscy dobrze załapali.
Dobra widzę, że nie ma o czym gadać jak każdy wyczytuje z czyjejś wypowiedzi tylko to co mu pasuje, a reszty udaje, że nie widzi.
Moim zdaniem żaden z nich nie jest ani dobry ani zły całkowicie. Ale co ja tam wiem :)

hopeless_penguin - 3 maj 2017 o 11:36:59 - (81 dni temu)

No ja to zinterpretowalam, że są przedstawieni z założenia jako zły i dobry brat, a potem to zmieniają, ale jak Kevin odszedł z TVD, ti Plec w to nie brnela, więc do końca byli przedstawiani tak, jak na początku.

Dabien - 3 maj 2017 o 11:34:07 - (81 dni temu)

Z drugiej strony działa to samo, że inne zdanie o Damonie i też foch.

Dabien - 3 maj 2017 o 11:31:35 - (81 dni temu)

Harry z tym założeniem ma troche racji, bo nawet w opisie serialu jest "jeden jest dobry, a drugi zły", a tak Stefan i Damon byli przedstawieni na początku serialu, jak i w książkach.

Enzolover - 3 maj 2017 o 11:30:44 - (81 dni temu)

Ja też nie pisze, że tu nie ma świętoszków. Ale też mam swoje zdanie, które wyrażam to zaraz jest zaczepka i foszek ;p

akurat nie zgadzam się z tym, że złożeniem serialu było, że Stefan jest dobry, a Damon zły jak to napisał harry. Bo to jest bzdura. A dlaczego bzdura to już wyjaśniłam i tyle.

Dabien - 3 maj 2017 o 11:27:36 - (81 dni temu)

Już wiele razy pisałam, że tutaj nie ma świętoszków, niewiniątek i niesłusznie oskarżanych. Każdy jezdzi, każdy hejtuje, ale nie każdy widzi swoje zachowanie.

hopeless_penguin - 3 maj 2017 o 11:24:49 - (81 dni temu)

Przecież zarówno ja, jak i Dabien oraz Harry napisaliśmy Ci kulturalnie i bez zaczepek, dlaczego reaguje się na Damona tak, a na Stefana inaczej i nawet specjalnie podalismy tez inne przykłady, a Ty ciagniesz ten temat, ale to ja wzniecam gownoburze i to ja teraz jeżdżę po fanach Deleny, no pozdro.

Enzolover - 3 maj 2017 o 11:22:27 - (81 dni temu)

@hopeless_penguin Tak zgrywaj niewiniątko. A pierwszą gówno burzę w dużej mierze ty rozpoczęłaś i wtedy ci nie przeszkadzało czepianie się fanów Damona i Deleny tylko jeszcze podpuszczałaś. Ja nikogo się nie czepiam tylko zwróciłam uwagę na niekonsekwencję niektórych fanów Stefana, że jak Stefan robi coś dobrego to super, a jak coś złego to jeszcze lepiej. Fajny Rippah. A cokolwiek Damon zrobi to jest według nich źle. Coś tu chyba jest nie tak? Oczywiście według niektórych zaraz jest to czepianie się. Rozumiem, że tylko do fanów Damona można mieć pretensje to wtedy jest cacy?

hopeless_penguin - 3 maj 2017 o 11:14:57 - (81 dni temu)

Mnie? Przypominam, że to Ty weszłas tu od razu z zaczepkami do fanów Stefana i teraz też sie czepiasz słówek, ale może ja już nic nie piszę, bo to pewnie ja zaczęłam ten temat i tylko Cię prowokuje.

Enzolover - 3 maj 2017 o 10:56:12 - (82 dni temu)

@hopeless_penguin Proponuję przeczytać tyle razy to co napisałam aż zrozumiesz :)
Ale może ci jednak wyjaśnię. Z Dabien zgadzam się z tym, że pierwsze wrażenie o Stefanie było takie, że on jest dobry, bo go na początku takiego zobaczyliśmy. Natomiast harry napisał, że złożenie serialu jest, że Stefan jest dobry, a Damon zły. Widzisz różnicę? Jak nie to już ci nie wytłumaczę lepiej.
Szkoda, ze nie masz nic sensownego do napisania tylko dążysz do tego by zaraz była kłótnia o byle gówno. Ostatnio dobrze ci to idzie na tej stronie.

hopeless_penguin - 3 maj 2017 o 10:48:43 - (82 dni temu)

Jak mozesz gadac na Harry'ego, a zgadzac sie z Dab, skoro oni mieli na mysli mniej wiecej to samo? XD

Enzolover - 3 maj 2017 o 10:38:54 - (82 dni temu)

@harry Widać teraz, że chyba bardzo mocno nie zrozumiałeś serialu albo go przerabiasz na własną modłę. Żaden z braci nie miał być ani dobry ani zły. Każdy ma taką i taką twarz. Gdyby było tak jak piszesz to nigdy by nie pokazali tego, że po przemianie to Damon był tym dobrym wampirem przez kilkadziesiąt lat, a Stefan złym. Nawet w wywiadach jeszcze przed emisją serialu aktorzy mówili, że Damon nie jest naprawdę zły. Każdy coś robi z jakiegoś powodu.
Ale po co ja to piszę. Przecież ty masz własną wizję tego co i jak i nawet Damon bee przeszkadza ci na zdjęciach promocyjnych, a z takim czymś to raczej trudno dyskutować. Może napisz po prostu, że co by Damon nie zrobił to jest źle, bo głównym powodem twojej nienawiści do niego jest to, że Elena się z nim zakochała. Ostatnio nawet Vicki zacząłeś bronić, żeby tylko na Damona wjechać, a jeszcze przed finałem widziałam w komentarzach jak jechałeś po niej od najgorszych. Widać szybko ci się zmienia zdanie jak jest okazja pojechać po znienawidzonej postaci.

Zgadzam się też ze zdaniem Dabien, która napisała, że skoro Stefana na początku pokazali jako tego dobrego to większość go za takiego ma bez względu na to co naprawdę robił. Zadziałało tzw. pierwsze wrażenie. Stefan jest dobry, bo akurat przez ostanie lata był tym dobrym.

Adria - 3 maj 2017 o 9:45:42 - (82 dni temu)

Fly, te numery to tylko odc. 1x03 sie tyczyly :p w s1 DE nie planowali na nic, bo kevin nie lubił.

Dabien - 3 maj 2017 o 9:22:23 - (82 dni temu)

@Fly raczej przypadek, wycieczka do Paryża wzieła się stąd, że Bonnie mówiła o tym w odcinku 7x21 i fani to podłapali. Raczej nie planowali tego od 1 sezonu.

harry92 - 3 maj 2017 o 8:59:15 - (82 dni temu)

Damon jest zły, a Stefan dobry - takie było założenie.
Jak Damon zrobi coś dobrego, to jest cipa, bo ma być zły, jak Stefan zrobi cos dobrego i nudnego to jest ok, bo jest taką postacią. Jak Damon zrobi coś złego to wszyscy są do tego przyzwyczajeni, bo jest tak napisany. Jak Stefan zrobi coś złego to wszyscy go usprawiedliwiają, bo jest dobry i tak nie chciał. Stefan jest biały, a Damon czarny.
W sumie się zgadza, bo Julka traktuje czarnuchów jak traktuje.

flyhigh123 - 3 maj 2017 o 0:21:59 - (82 dni temu)

Nyn, właśnie mi się wydawało, że kiedyś z Tobą gadałam na ten temat, ale nie byłam pewna, dlatego nie pisałam tak wprost ;)

Co do Edka Cullena, to z każdym re-watchem, a to dopiero mój drugi, widzę coraz większe podobieństwo. Paul chyba nawet mimikę naśladował momentami XD

Jestem po trzecim odcinku, kilka uwag:

- zwrócił ktoś uwagę na to, co mowiła Bonnie? Że widzi reklamę, że facet i laska jadą do Paryża? Myślicie, że później wycieczka jej i Enzo właśnie do Paryża to było nawiązanie do tego, czy kompletny przypadek?

- cockblock Deleny, episode 1.

- od razu mi się przypomina, czemu zawsze miałam słabość do Jeremy'ego, rozkoszny jest w tych pierwszych odcinkach <3

- naszyjnik Bex po raz pierwszy <3

- ta gadka Stefana, że po 145 latach Damon go jeszcze nie zabił i te inne pierdololo XDDDDDDDDDDDDDDD Nice try XDDDDD Widać te morze kłamstw między nimi i to, że Damon zaczął pękać bardzo szybko. Albo to moje defanowe zboczenie.

- Damon jako podstać z pogranicza horroru i upierdliwego starszego brata będzie mnie bawić na wieki wieków :D

- pamięta ktoś teorię, że te liczby, które widziała Bonnie to były jakieś odniesienia do odcinków? 8, 14 i 22, nie wiem, czy to nie miało coś w związku z Deleną?

- Delena właśnie i ich budująca się więź, oparta przede wszystkim na wzajemnym zrozumieniu. Zabawne, jak już od samego niemal początku niczego przed sobą nie udają i widzą pewne rzeczy w sobie, których inni nie dostrzegają.

- no i faktycznie, serio ciekawe, kiedy Stefan miał zamiar się przyznać Elenie, że coś z nim jest nie tak. Już po pierwszym re-watchu miałam zarzut do Steleny, że Elena zakochała się w Stefanie-człowieku, teraz mi się to jeszcze bardziej pogłębia. Stefan sobie ją brzydko zmanipulował, niestety jest to fakt. Tak samo, jak Elena została ze Stefanem, gdy już się dowiedziała, że jest wampirem, tak samo później była z Damonem po jego wszystkich wyskokach. Bo była lojalna, wierna i wierzyła w swoje wybory i się ich trzymała. Za to ją lubię.

Oni są wszyscy tak śliczni w tym pierwszym sezonie, że nie mogę się napatrzeć.

Dabien - 2 maj 2017 o 23:41:58 - (82 dni temu)

Z prawie każdą postacią, o Enzo też mówili, że był zły, a potem niektórzy, że się cipą zrobił odkąd się w Bonnie zakochał, a Julie z Malarkey'em od początku mówili, że Enzo jest antybohaterem

hopeless_penguin - 2 maj 2017 o 23:32:40 - (82 dni temu)

A, z Kai'em było to samo po połączeniu z Luke'iem jak trochę cipa się z niego zrobiła, mimo że raczej gdyby jakas inna postać powiedziała, że ma wyrzuty sumienia, bo coś tam to pewnie by wszyscy olali ;D

Dabien - 2 maj 2017 o 23:27:30 - (82 dni temu)

Każdy raczej kieruje się pierwszym wrażeniem jakie zrobili bracia w pierwszym sezonie, Stefan był wtedy ukazany jako dobry, Damon jako zły, potem role się odwróciły, ale i tak każdy odnosi się do pierwszego sezonu.

hopeless_penguin - 2 maj 2017 o 23:22:34 - (82 dni temu)

Też wolę Rippera i nieraz o tym pisałam ;p.

A z Damonem sytuacja wygląda tak, że on jest przedstawiony jako zły, a potem się zmienia w cipke i niektórzy mogą to odbierać jako niekorzystna zmianę, mają jakby kontrast. W s1 nie było za bardzo złego Stefana, ripper był taki trochę delikatniejszy niż np. wtedy kiedy Stef nie miał człowieczeństwa. I to tez wydaje mi się, że działa w ten sposób - mamy cipe Stefana i nam to nie przeszkadza jakos bardzo, bo takiego go znamy i potem jak dostajemy tego lepszego, złego Stefa to tez odbieramy to inaczej niz zlego Damona (przynajmniej ja tak mam).

Ale rozumiem, że zaczepka do fanów Stefana musiala być ;D

Enzolover - 2 maj 2017 o 22:59:56 - (82 dni temu)

Jesteś jedną z nielicznych jak widać :)

Adria - 2 maj 2017 o 22:57:06 - (82 dni temu)

Nieprawda. Ja np. jestem fanką Stefana - ale Stefana Rippera, manipulatora, kłamcy i psychopaty. <3 I mnie irytuje to jego udawanie Edzia w s1. Szczęśliwie już w s1 widzimy, jaki jest naprawdę. ;p

Enzolover - 2 maj 2017 o 22:47:00 - (82 dni temu)

To dobrze, że od 3., a nie od 1. jak ze Stefana ;p
Zabawne, że fani Stefana zawsze widzą kiedy pipka jest z Damona, a nie widzą jak Stefan od początku jest cipkiem w stylu Edzia ze Zmierzchu. Wtedy mówią, że Stefan jest dobry. Jak Damon jest dobry to jest cipa.

harry92 - 2 maj 2017 o 22:37:34 - (82 dni temu)

i powinni sie tego trzymać, bo w 3 sezonie zrobili z niego cipę.

Nynaeve - 2 maj 2017 o 22:25:50 - (82 dni temu)

@flyhigh123 Pozwolę się wtrącić na momencik, że nawet czytałam wywiad z Plec albo Williamsonem (i pisałam tu o tym jakiś czas temu), i tam było, że dali scenę, że Damon "zabił" Jera właśnie po to, żeby nie był za dobry. Bo jego postać robiła się za dobra.

Adria - 1 maj 2017 o 20:44:14 - (83 dni temu)

February, masz świetny avek ;D uwielbiam tę scenę. "RAWWW!" ;D

February - 1 maj 2017 o 18:07:10 - (83 dni temu)

Odnośnie tego, że serial powinien skończyć się na S6 to się zgadzam. Nie byłoby Steroshitu, małpiatek, a tak to zmarnowaliśmy czas na oglądanie tego badziewia. Mogli wtedy dać Happy End dla DE, połączyć Stefcia np. z Rebekah, zajebać Matta i Alaricka i wszyscy byliby szczęśliwi. Jedynie czego by mi brakowało w tym wszystkich to Bonenzo (jedyny plus S7 i S8)

February - 1 maj 2017 o 17:49:16 - (83 dni temu)

Odcinek super zresztą jak większość z pierwszych sezonów. Miło tak popatrzeć na Stelenę, zwłaszcza gdy masz świadomość, że Stefcio skończy z Caro ;p Jeśli chodzi o wątek naszej Blondi to mam go gdzieś, czekam głównie na Forwood. Damon bez człowieczeństwa to raj dla moich oczu. Już widzę tą chemię między nim a Eleną <3 Zresztą jak nam wiadomo Damon już wcześniej spotkał Elkę ;pp Bonnie ok dopiero po śmierci babci i odkryciu tajemnicy Salvatore staje się irytująca. Jeremy i Vicki bleeee. Czekam na Alaricka, bo w pierwszych sezonach jest spoko, dopiero w szóstym itd. włącza tryb idioty.

_Ianowa_ - 1 maj 2017 o 12:16:01 - (83 dni temu)

@fly, bardzo dobrze to napisać. Odnośnie Eleny i lekarstwa, zgadzam się ;)
Od siebie dodam, że serial można było spokojnie zakończyć na S6, Nina miała odejść, pomysłu raczej nie mieli, z tego co widzieliśmy w kolejnych sezonach, za wiele Defana nie dali, MS jako ogólnie zgrana paczka, też nie wypaliła, bo na Matta czy Ricka patrzeć się momentami nie dało ;p
S6 mógłby się w miare sensownie zakończyć dla każdej postaci. Damon mógłby być z Eleną, szczerze chętniej chyba bym widziała ja jako właśnie wampirzycę, ale tak czy siak, mieli by happy end, i może lepiej zrobiony niż w 8x16, była świetna okazja by dać Stefanowi kogoś nowego, może z Jego przeszłości może kompletnie nową postać, osoba ktorą pomogła mu kiedy przezywał śmierć Damona, mieli by cały sezon żeby jakoś to jego fanom pokazać, i myślę, że to było do zrobienia. S6 też byłby dobra okazją, do reaktywacji Forwooda, ale to na forum było wspominane niejednokrotnie. Bonnie mogłaby skończyć z Jerem, bo jak pamiętam on wyjechał, bo myślał, że ona nie wróci? (?) nie wiem, ale jednak wtedy chyba im jeszcze na Sobie zależało, i to było do zrobienia, bo wielkie zło Kai w sumie zginął w śmieszny sposób, a był takim postrachem dla wszystkich ;p

flyhigh123 - 1 maj 2017 o 11:57:55 - (83 dni temu)

Chęć posiadania rodziny jest poglądem, który można zmienić w każdym czasie swojego życia. Jasne, Elena jako człowiek chciała mieć rodzinę i dzieci, w S4 chciała mieć rodzinę z Damonem i chciała wziąć lekarstwo Z NIM - przypominam, że wtedy na wyspie wciąż wierzyli w wersję, że lekarstwo będzie mógł wziąć każdy chętny, a nie, że jest tylko jedna dawka dla jednej osoby. Gdy się okazało, że Elena nie będzie mogła mieć dzieci z Damonem to po prostu z lekarstwa zrezygnowała, bo nie chciała być człowiekiem bez niego i dlatego oddała lekarstwo Stefanowi, bo on najbardziej jojczył zawsze, że chce być znowu człowiekiem. W S6, gdy Elena straciła dobre wspomnienia o Damonie, to jasne, że znowu chciała być człowiekiem, bo nie miała żadnego powodu, by dalej być wampirem.

Zgadzam się, że wątek lekarstwa i wymazywania wspomnień z S6 był wyciągnięty totalnie z dupy i położył Elenę jako postać, która była budowana konsekwentnie od kilku sezonów. Ona miała skończyć jako dojrzała i pewna siebie wampirzyca, a nie jako rozchwiane emocjonalnie dziewczątko, gorsze niż w S3.

Jeszcze jedna kwestia, obejrzałam dwa pierwsze odcinki, pewnie dzisiaj lub jutro obejrzę ten trzeci. Z perspektywy czasu widać, że oś fabularna nieprzypadkowo była budowana tak, że na początku Stefan był dobry i kochany, a Damon paskudny. To się miało zmieniać z czasem, żeby dla widzów większym szokiem była przeszłość Stefana i osobowość Rozpruwacza. Zastanawiam się tylko, czy przypadkiem w S1 tego nie przyspieszyli, bo z tego co pamiętam, to Damon pod koniec S1 był już potulny jak baranek (no i później pojawiło się zabicie przez niego Jera, chyba po to, żeby przekreślić te jego zbyt szybkie stanie się dobrym). Generalnie ten serial miał potencjał na 4-5 dobrych sezonów, no może nawet ten 6 na siłę. Do S3 większość wątków była w miarę konsekwentnie budowana, później odszedł Kevin i się zesrało. W S7 i S8 to już kompletnie niepotrzebna część historii.

Aha, no i #DefanFeelings - mina Damona, gdy Stefan kazał mu wypuścić Vicky, żeby rozpowiedziała wszystkim, że Stefan jest wampirem <3

Ian był zdecydowanie najlepszym aktorem w TVD na początku - raz, że miał najwięcej do grania, a dwa, że chyba miał największe doświadczenie.

Enzolover - 1 maj 2017 o 11:55:02 - (83 dni temu)

W 7. sezonie mieli zacieśnić więź Defana, a rozwalili ją kompletnie łamiąc wszystko to co było wcześniej o nich mówione. Dopiero w 8. sezonie w miarę to jakoś pozbierali do kupy.

gawi123 - 1 maj 2017 o 10:34:05 - (84 dni temu)

@hope masz rację choć perspektywa Bamona brzydzi mnie chyba jeszcze bardziej niz wieczna milosc Steroline

hopeless_penguin - 1 maj 2017 o 10:24:00 - (84 dni temu)

W s7 Defan był beznadziejny, ale w s8 nie było, aż tak źle. Jedyny plus s8 jak dla mnie to lepsze sceny Defana niż w s7. Ale fajnie byłoby, gdyby poszli w tym kierunku - Elka umiera i wspierają się nawzajem <3 Chociaż w wydaniu Julie Damon pewnie dostałby "wsparcie" od Bonnie, a Stefan od Caroline ;-;

gawi123 - 1 maj 2017 o 10:17:55 - (84 dni temu)

Potym jak Nina odeszlaw 6 sezonie,Julie stwierdzila ze jest to idealna okazja na to by zaciesnic relację braci. Powiedziala ze nie bylo takiej opcji by żaden z braci nie mial radosnego zakonczenia. Jak wyszlo to wiemy. Pamietniki Wampirow staly się pamietnikami Caroline i Bonnie. Mialbyc Defan powstalo nie wiadomo co.Dla mnie to serial mogl się skonczyc na 6s. W 7 i 8 s bracia zostali tak zgnojeni (skakali i pyskowali im wszyscy ich rzekomi przyjaciele) że aż czwsami szkoda bylo na to patrzec.

hopeless_penguin - 1 maj 2017 o 10:10:10 - (84 dni temu)

To mogli dać Stefana jako jedyne, co go trzyma przy życiu, nawet lepiej dla mnie ^^ ;D

_Ianowa_ - 1 maj 2017 o 10:05:31 - (84 dni temu)

Ja bym nie miała nic przeciwko, gdyby Elka umarła w S6 i w dwa sezony postać Damona ruszyła do przodu, dać mu kogoś nowego. Ale oni do końca kreowali Elenę w trumnie jako jedyne co trzyma go przy życiu ;p


hopeless_penguin - 1 maj 2017 o 9:59:35 - (84 dni temu)

Wg mnie to tego lekarstwa w ogóle nie powinni wprowadzać, szczytem głupoty jest przemiana wampirów w ludzi w serialu o wampirach i będę się tego trzymać do końca ;p.

Wymazywanie wspomnień było równo głupie, choć na tle wspomnień Damona z s8 nie wypada już tak źle XDD.

A propo Eleny to wciąż będę twierdzić, że mogli ją po prostu zajebać zamiast wsadzać do trumny na dwa lata i blokować wątki Damon'owi. Co im przeszkadzało np. zabić Damona i pokazać go wtedy właśnie z Eleną, tak jak np. Elenę z rodziną na końcu 8x16? Albo lepiej, zabić go, pokazać jakby to ponowne spotkanie z Eleną, jak Stefana z Lexi, ale ciut dłuższe, a na końcu Defana, ale to Stefan wbiłby do Damona ;p.
Jedyne, co by mi przeszkadzało to to, że Steroline by dłużej żyło, ale mnie zwisa Delena, więc wolę tę wersję zakończenia jaka jest, tak tylko się staram być obiektywna, pisać z perspektywy Delenowca xDD.

_Ianowa_ - 1 maj 2017 o 9:32:36 - (84 dni temu)

Elena odzyskała wspomnienia, jak wzięła lekarstwo.
To ja powiem tylko tyle, że tak, Elena mówiła Stefanowi że nie chcę być wampirem to jedna sprawa i tak on o tym wiedział, ale fakt, jak on w tym S4 się zachowywał to już sprawa kolejna. Dostał bzika na punkcie tego, że Elena jest przywiązana do Damona, bo przecież nie mogła się w Nim zakochać i chciał zdobyć to lekarstwo za wszelką cene, ktoś wspomniał o robieniu z Jeremiego łowcy. Stefan chciał ją namówić na zwierzęcą dietę, i słowa Eleny, że jak przesłuchiwała ich Rebekha, to chyba najlepsze potwierdzenie jak ona sie przy Nim czuła. Także nie wiem, dla kogo bardziej on chciał tego lekarstwa, bo jeszcze w 4x23, podsłuchiwał rozmowę DE, kiedy Elka mówiła Damonowi, że się w Nim zakochała, pogodziła się ze swoim wampiryzmem i oddała lekarstwo Stefanowi.

Adria - 1 maj 2017 o 9:32:06 - (84 dni temu)

Misię wydaje, że chcieli Caro na koniec s2 ubić łapkami Klausa, ale Caro w Forwood ludzie polubili ;)

Co do Eleny, to myślę, że w s6 bez sensu wskrzesili kwestię lekarstwa, Elka dojrzala i chciała byc wampirem, a potem nagle jebs, bo Nina rezygnuje. Wgl od s6 żadna postać nie zachowuje sie zgodnie z tym, jak się rozwijala od s1. :/

gawi123 - 1 maj 2017 o 8:47:04 - (84 dni temu)

Przeciez to jest wiadome że Elena od zawsze chciala miec rodzine (to się do konca nie zmienilo).Gdy stala się wampirem i dowiedziala się o lekarstwie chciala je wziąć i chciala zeby Damon wziął je razem z nią. Dlaczego ostatecznie oddala je Stefowi nie wiem,kazdy moze sobie to interpretowac jak chcę. Zgadzam się z @Dabien że wymazane wspomnienia nie mają nic do tego.

Dabien - 1 maj 2017 o 5:30:31 - (84 dni temu)

@Fly z tego co pamiętam to Elena straciła tylko wspomnienia związane z Damonem, a posiadanie rodziny nie było z nim związane. Nie wiem mogę się mylić, bo ten wątek był tak źle zrobiony, że Elena potem zachowywała się jakby te wspomnienia miała i nic się nie zmieniło.

flyhigh123 - 1 maj 2017 o 0:46:34 - (84 dni temu)

PS. Obejrzałam dwa pierwsze odcinki i wciąż dobrze mi się ogląda.

PPS. To, że postać Caroline dotrwała do samego końca to największy cud w tym serialu. Przecież ona była potencjalnie pierwsza do ostrzału.

flyhigh123 - 1 maj 2017 o 0:44:55 - (84 dni temu)

Oczywiście, że mają. Wyobraź sobie hipotetycznie, że nigdy nie poznałaś jakiejś swojej bliskiej koleżanki, albo nawet, że nigdy nie zaczęłaś się udzielać na tej stronie. Niby pierdoły, a okazałoby się, że zmieniłyby Ci się poglądy na pewne kwestie, które to poglądy przyjęłaś pod wpływem pewnych osób. Elena w związku z Damonem czuła, że ma wszystko, czego potrzebuje ("Promise me this is forever"), gdy utraciła wspomnienia o tym związku i o wpływie, jaki Damon wywarł na jej poglądy i światopogląd jako osoba to jasne, że nagle zapragnęła zupełnie czegoś innego. Wspomnienia to nie tylko coś, co przechowujemy w głowie i do czego wracamy, to coś, co nas ukształtowało ludźmi, którymi się staliśmy - bez względu na to, czy to są wspomnienia dobre, czy złe.

Dabien - 30 kwiecień 2017 o 22:24:42 - (84 dni temu)

@Fly wg mnie wspomnienia nie mają nic wspólnego z chęcią posiadania rodziny. Elena zawsze chciała mieć rodzinę, nawet w 5x18 żałowała, że te wizje nie były prawdziwe. W sumie cały 6 sezon Elena zachowywała się jak nie ona, a twórcy musieli coś wymyśleć, by rozwiązać jej wątek, ale dla mnie mogło się obyć bez tego lekarstwa.

flyhigh123 - 30 kwiecień 2017 o 21:58:06 - (84 dni temu)

Biore sie za rewatch, wlasnie odpalam 1x01

Nie chce mi sie pisac dlugiego posta, ale Dabien, argument z tym, ze Elena chciala lekarstwa w s6 jest dla mnie beznadziejny. Ona nie byla soba w s6, bo nie mogla byc, skoro miala zmienione wspomnienia o 3/4 z najważniejszych wydarzen jej zycia. Bede bronic tego stanowiska do konca.

Ultraviolence - 30 kwiecień 2017 o 19:08:40 - (84 dni temu)

Damon! Kocham tego gościa i jego charakterek!
Delena <3

AdaMada - 30 kwiecień 2017 o 18:08:37 - (84 dni temu)

harry dzięki za odpowiedź :)) kurde, myślałam, że jestem jedyną osobą, która uważała, że Delena zaczyna się praktycznie od pierwszego ich spotkania, a tu proszę, nie jestem sama ;)

sevendays - 30 kwiecień 2017 o 16:17:26 - (84 dni temu)

Stefen , Stefen , Stefen ....bosze jaki hiroł xD te daty i ta piłka xD jakie to tendencyjne xD i ta jego rozmowa z Bonnie xD czaicie przyjść do koleżanki na kolację, a jej facet wyskakuje z historią o druidach i o Salem? Swoją drogą podobno naćpały się przez przypadek sporyszu, ale Stefan woli indywidualizm i nonkonformizm :D raczej radziłabym koleżance wrócić do szMatta jakbym coś takiego usłyszała z ust siedemnastolatka xD i co ta Bon ma na głowie??? Stefan chce naprawiać Damona i pomóc mu dostrzec swoją cząstkę człowieczeństwa, hmmm bez komentarza. Ale ma rację, że Damon udaje.
Naszyjnik, prezent drugiej kategorii, "nie uznaj mego gestu za przedwczesny" ależ skąd... "mam go od kiedy pamiętam (a pamiętam Katherine jak go nosiła) i nigdy nie chciałem go nikomu podarować (poza tobą bo wyglądasz jak ona)", ciekawe że stał się symbolem :/
Wcale się nie dziwię Tylerowi, że jest zły, fakt, że ze złych pobudek, ale z naszego punktu widzenia ma rację.

Kłamstwa zaczynają ścigać Stefana, niedobrze bo Stelena mimo wszystko jest słodka :)

3 odcinek rewatchu, a ja już, znów, jestem TEAM DELENA <3 uwielbiam scenę w kuchni <3 Elena taki bystrzak, zaraz się zorientowała, że oboje się z nią umawiali ;) Swoją drogą Elena podaje Damonowi czysty talerz, ten drugi xD
Damon zaskoczony empatią Eleny <3 to się zaczyna już tu!!!!! Tak, Damon leci na Elenę :)
A Elena po spojrzeniu na Damona , kiedy przywiózł Caro, też na niego leci. Jej mina mówi sama za siebie ;) i ten sen (tak wiem, że to sprawka Damona)<3

OMG Caroline i te jej tępe teksty, nie rozumiem jak Bonnie i Elena mogły się z nią przyjaźnić?? ZABIJCIE JĄ!!! ale tak na dobre! #winaKath

Damon, uwielbiam go! Taki wkurwiająco-irytujący. Chwiejny jak woda w kiblu. Bezbłędnie potrafi wyprowadzić z równowagi, idealnie napierdala się ze Stefana :) Tak, zdecydowanie go uwielbiam. Ten tekst z tym całowaniem , słaby jak na Damona ale to kolejny przykład na to, że leci na Elenę :D nie mógł się oprzeć. Przy samochodzie Damon po raz kolejny dostrzega, że Elena nie jest łatwa i to nakręca go jeszcze bardziej :D
Damon kochał Katherinę ppppfffhahahahaha, ja yhm, i już głaszcze Elkę po policzku, konsekwentny jest , nie ma co xD WZROKOWIEC można powiedzieć xD

Poor darling Jerr :( Vickie złamała mu serrce :(
Szacun dla Vickie "nie chodziło tylko o dragi" :)

Muzyka wymiata jak zwykle <3

gawi123 - 30 kwiecień 2017 o 14:15:58 - (84 dni temu)

@Dabien zgadzam się.

Dabien - 30 kwiecień 2017 o 14:12:24 - (84 dni temu)

@Enzolover nie musieli jej w człowieka przemieniać, mogli ją połączyć z Bonnie jako wampira.

Dabien - 30 kwiecień 2017 o 14:10:40 - (84 dni temu)

@gawi więc Stefan dla własnego widzimisie lekarstwa nie szukał, tylko dla niej, a jak się rozstali i miał ją w dupie odcinek 3x13 to powiedział Rebekah, że szuka go dla siebie

Enzolover - 30 kwiecień 2017 o 14:08:44 - (84 dni temu)

@Dabien W 6. sezonie to producenci powiedzieli, że nie było innego wyjścia, bo Nina odchodziła z serialu. To lekarstwo wcale by się nie pojawiło w 6. sezonie gdyby nie to. Pamiętam jak w sezonie 5. mówiła że nauczy z Caro Jessego jak fajnie jest byc wampirem.

Dobra ja już muszę kończyć. Może potem wpadnę.

gawi123 - 30 kwiecień 2017 o 14:06:38 - (84 dni temu)

No oczywiście ze Elena nie chciala nigdy byc wampirem.

aurorarebekah - 30 kwiecień 2017 o 14:04:51 - (84 dni temu)

Dobra. Miałam zacząć ten rewatch w przyszłym tygodniu, bo pierwsze 3 odcinki niedawno oglądałam, ale jakoś usiadłam przed chwilą i tak wyszło.
Ogólnie po tych pierwszych odcinkach moge powiedzieć, że nie zrobiły na mnie wrażenia. Może to dlatego, że nie mam jakiegoś ogromnego sentymentu do TVD. Jak w styczniu rewatchowałam TO to miałam zupełnie inne spostrzeżenia. W ogóle po tych wszystkich sezonach zupełnie inaczej odbieram poszczególne postacie. Kiedyś uwielbiałam Stefana a nie cierpiałam Damona. Teraz ta granica zaczeła się zacierać już od 1 odcinka. Lubie ich prawie, że na równi (chociaż Stefan zawsze będzie dla mnie nr 1)
Przechodząc do 1x03 :D
Na wstępie dostaliśmy Caro budzącą się po dzikich seksach z Damonem. To jej sztuczne przerażenie. Co jak co, ale moim zdaniem umiejętności Candice z sezonu na sezon były coraz lepsze (choc do perfekcjii jeszcze jej duuużo brakuje). Koniec końców chciała go pierdolnąć lampą ale coś nie pykło. Fajnie, że mogliśmy zobaczyć wampirzą twarz Damona. W późniejszych sezonach zupełnie to olali.
Bonnie poradziła Elce, żeby spotykała sie z wieloma facetami. Chyba za dużo czasu spędziła z Caroline.
SzachMatt dalej tęskni za Eleną i próbuje ośmieszyć Stefana. Wysoki poziom prezentuje, nie powiem.
Bonnie chyba serio bardzo lubi Caro, tak się o nią martwi... A jeszcze w pilocie obie uważały ją za idiotke.
Caro chyba nawet nie chce ukryć, że jest typowym ruchadłem Damona. To jak odwiózł ją do szkoły, jej mina mówiła sama za siebie-patrzcie moim drodze, zaliczyłam Salvatora!
Tyler i Matt znowu zgrywają macho. Nie mogą znieść, że ktoś może zająć ich miejsce.
Damon ma chyba ogólnie jakiś problem. Zazdrość o Elke od początku. Nabijając się ze Stefa, tylko robi z siebie idiote.
Niezręczną ciszę przy kolacji przerwało wbicie Caro i Damona. Caro ciągle gada i gada. Próbuje zagadać Stefa ale jakoś nie wychodzi. Też ma jakoś problem, tej jej hejty na Elke, ,,może stanie z tyłu?"
Elena ma świetną chemie i z Damonem i ze Stefanem, fajnie na to popatrzeć biorąc pod uwagę związki z dalszej części serialu (czyt. Steroline). Podoba mi się rozmowa Deleny w kuchni. Kiedyś irotowało mnie jak ta dwójka była razem w jednym pokoju a tu o.
Stefan broni Caro, każe Damonowi się odwalić. Już mi Steroshitem zajechało.
Damon wszedł do głowy Elki podczas snu. Zobaczyła jego twarz podczas gry wstępnej ze Stefanem, tak jak w 4x03, tylko, że wtedy to nie był sen.
Scena z naszyjnikiem-miód na moje Stelenowe serduszko <3 + Stefan świetnie wygląda w koszulce drużyny.
Caro nagle pojawia się za Elką po pocałunku Steleny.
Trener chwali Stefa przed całą szkoła i nie tylko a Taylor jest zazdrosny, typowo.
Jeremi napadł na Tylera a Stef przyszedł z pomocą. Skaleczył się, jego ręka się zagoiła, Elena to zobaczyła i zaczeła coś podejrzewać. Pobiegła do Bon Bon prosić o pomoc.
Elka stwierdziła, że Caroline ją irytuje, ale jest dla niej ważna. Nie rozumiem tego, jeszcze dzień wcześniej jechała na nią podczas treningu.
Matt przeprosił Stefana i dobrze.
Jednak znowu nie lubie Damona. Chciał zdobyć Elene hipnozą, słabe. Ale potworem to on nie jest, Stefan nie ma racji. Śmiesznie brzmi to, że Damon dalej kocha Katherine biorąc pod uwagę dalsze sezony.
Zjadł trenera, w sumie szkoda, przystojny był. Przerażony Matt znalazł jego ciało, a Bonnie zobaczyła cyferki który miała w głowie cały dzień. Kiedyś wydawało mi się to takie creepy a teraz?
Słodka scena Vicki i Jera, ,,nie chodziło tylko o dragi".
Znowu pieprzą o zwierzętach atakujących ludzi </3
Stelena jest taka cute nooo.
Damon wlazł do pokoju Elki w nocy i głaszcze ją po policzku, aż dziwne, że nie obudziła się zanim zdążył zwiać.
Troche chaotyczna ta wypowiedź ale pisałam ją na bieząco podczas oglądania. No, to by było na tyle :D

Dabien - 30 kwiecień 2017 o 14:02:42 - (84 dni temu)

@Enzolover później Elena w 6 sezonie wzieła lekarstwo, nawet Damon chciał je dla niej znaleźć, co dowodzi, że jednak nie chciała być wampirem, nawet na wyspie w 4x13 pokłóciła się z Damonem, czy weźmie z nią lekarstwo.

Enzolover - 30 kwiecień 2017 o 13:59:08 - (84 dni temu)

@Claire No to sobie przypomnij co mówiła w odcinku 4.07, że tamtej dziewczyny już nie ma. I poza tym dzięki działaniom Stefana Jeremy omal jej nie zabił. Skoro tak chciała to lekarstwo to czemu je mu oddała w 4x23? Mówiła tez, że Stefan po przemianie patrzy na nią jak na zepsutą zabawkę, którą trzeba naprawić odcinek 4x10.

Enzolover - 30 kwiecień 2017 o 13:56:45 - (84 dni temu)

@gawi Zgadzam się. To tak jakby jakiś facet którego nie chce przystawiał się do ciebie to z nim będziesz, bo się przystawiał. Heh he.

@harry Ale o kogo nie walczył? Walczył o Katherine dopóki nie powiedziała mu, że go nigdy nie kochała. Miał ją zmusić? A Elena już w 3. sezonie dawała mu znaki, że coś do niego czuje.

Jak Stefan zabił Gilbertów to nie miał wyłączonych uczuć. Nie wymyślaj. Wtedy po przemianie podobało mu się zabijanie kogokolwiek i picie krwi. Było to pokazane z tymi laskami co je trzymał w domu i Damon wszedł na to i go opierdalał.

Claire - 30 kwiecień 2017 o 13:56:31 - (84 dni temu)

Elena w 2x20: I don't want to be a vampire, Stefan. I never wanted to be one.
Elena w 4x01: I can't be a vampire.
Elena w 4x04: I can't live like this. Stefan, I'm feeling things that I don't – I don't want to feel and I'm becoming someone that I don't – I don't want to be. I don't think I'm gonna survive this.

Ale fanki Damona/Deleny i tak twierdzą, że Stefan coś sobie wymyślił i na siłę chciał ją zmienić.

Dabien - 30 kwiecień 2017 o 13:55:04 - (84 dni temu)

@gawi ale nie umiał się trzymać od niej na dystans, jak przyjaciel, co było widoczne w 3x04, kiedy odcinek wczesniej Stefan zerwał z Eleną by ją chronić.

gawi123 - 30 kwiecień 2017 o 13:49:21 - (84 dni temu)

No nie no rozumiem @Clarie że nie lubisz Damona,i masz do tego prawo,ale mowienie że Elena zerwala ze Stefanem tylko dlatego że Damon się do niej przystawial jest nieprawdziwe. Napewno byl to jeden z czynnikow ale nie jedyny.

harry92 - 30 kwiecień 2017 o 13:47:07 - (84 dni temu)

skoro to była "taka wielka miłość" to czemu o nią nie walczył, jak to było w przypadku Eleny. Ganiał za nią, a kiedy już ją dostał i zrywali kilka razy to zawsze o nią walczył. Nie, to nie te same osoby tylko ich przyszłe rodziny - jest różnica. Tak samo zajebanie Aarona było dla kaprysu, bo Elena/Katherine go rzuciła - ten sam schemat, przejmowanie cech Giuseppe i chowanie emocji za przemocą. Stefan ich zapierdalał, bo miał wyłączone uczucia, Damon był w pełni świadomy co robi. Id typ tropem powinien zajebać całe MF, a Gilbertów podwójnie, bo ich stary torturował wampiry oraz przodkowie zorganizowali na Kath obławe.

Dabien - 30 kwiecień 2017 o 13:45:49 - (84 dni temu)

@Enzolover a Vicki to ile przy Tylerze była, w raptem trzech odcinkach więc to porównianie jest do dupy.
Wg mnie Elena jednak wodziła obu braci, bo skoro była w obu zakochana i to w tym samym czasie. Bo skoro kochała Stefana to nie powinna zbliżać się do Damona i na odwrót, skoro kochała Damona to powinna zostawić Stefana w spokoju. A jej nie przeszkadzało całować się z Damonem i iść na bal ze Stefanem NASTĘPNEGO DNIA. Zapewne gdyby to było realne życie to Elena zostałaby zmieszana z błotem przez każdego.
Co do Caroline, czy na jej miejscu imponowałoby Ci, gdyby osoba, która skrzywdziła twoich przyjaciół biegała za Tobą? Bo mnie osobiście nie, ale Caroline dla skandalistycznego seksu zrobi wszystko.

gawi123 - 30 kwiecień 2017 o 13:45:47 - (84 dni temu)

@harry zgadzam się że Damon byl niestabilnie emocjonalny. Nienawidzil siebie samego za to kim się stal dlatego tak latwo bylo nim manipulowac.

Enzolover - 30 kwiecień 2017 o 13:45:33 - (84 dni temu)

@hopeless_penguin No chyba jednak wiadomo kim by się stała skoro na koniec serialu dla ratowania własnej dupy chciała poświęcić życie brata. Wcześniej chciała zabić Elenę. Mówię o 3. sezonie.

Enzolover - 30 kwiecień 2017 o 13:42:46 - (84 dni temu)

@Claire Zerwali, bo Elena zakochała się w Damonie, bo Stefan znowu ją okłamywał i dlatego, że Stefanowi nie podobała się Elena - wampir i nawet jej brata przymuszał do mordowania wampirów, żeby tylko mu się znak powiększył i żeby znaleźć lekarstwo. Robił to wbrew woli Eleny, która nie chciała lekarstwa takim kosztem.

hopeless_penguin - 30 kwiecień 2017 o 13:41:18 - (84 dni temu)

@Enzolover ale jednak się starała, średnio, ale się starała. A matkA Vicky miała kompletnie wyjebane na szMatta i Vicky. A jeszcze gorzej było wtedy, kiedy udawała, że niby nie ma, wracała i przynosiła wstyd, robiła dramy.

Wg mnie Vicky nie jest większą dziwką niż Caro, ale tylko dlatego, że dość szybko umarła, kto wie kim by była, gdyby była w serialu tak długo jak Caroline ;p.

Enzolover - 30 kwiecień 2017 o 13:40:33 - (84 dni temu)

@harry
Sresję nie obsesję. Był w niej zakochany po prostu. I to on po przemianie był tym dobrym, że tak przypomnę dla ścisłości. Dopiero spotkanie z Sage go zmieniło. A Stefan używał jak chciał i robił Lexi w kulki, że nie może sobie poradzić z Rippah a potem poradził sobie w jeden dzień i się Klausowi postawił.
Co z tego, że Damon chciał zemsty na rodzinach założycieli? Oni by go zarąbali w 5 minut za to, ze jest wampirem. Natomiast Stefan, który tak naprawdę był tylko zauroczony Katherine i jej nie kochał wybił założycieli dla przyjemności. Damon przynajmniej miał motyw, bo Katherine kochał. A Stefan to po cholerę tam łaził pod dom Gilbertów ich zabijać?

Claire - 30 kwiecień 2017 o 13:40:09 - (84 dni temu)

Stefan nie kochał Katherine. Był w niej zakochany dopóki nie wiedział, że jest wampir. Gdy się dowiedział, wyraźnie było widać, że się jej bał, ale ona zaczęła go hipnotyzować i odebrała mu wolną wolę, co zaburzyło jego obraz jej.
A co do Steleny, to zerwali po Damon się do niej przystawiał podczas, gdy Stefan służył Klausowi, żeby uratować jego tyłek. Fajnie m się odwdzięczył.

Enzolover - 30 kwiecień 2017 o 13:35:33 - (84 dni temu)

@Dabien Moim zdaniem Caro nie tylko pozazdrościła, ale też imponowało jej to, że Klaus się za nią uganiał. Nie jestem za Klaroline, ale też nie powiem, że był on jej całkiem obojętny.
Elena nie wodziła nikogo za nos. Zawsze mnie wkurza takie gadanie. Była naprawdę zakochana w obu braciach. W tym czasie jak w 3 sezonie pocałowała się z Damonem to nie była ze Stefanem, bo ją zostawił. Głupie porównanie.

Chciała poświęcić czas na 5 minut. Lubię Liz i też uważam, że Caro nie za dobrze ją traktowała, ale dla Liz najważniejsza była praca jednak.

Co do Vicki to ona dla mnie jest po prostu ścierwem - zachowanie, wyrafinowanie i wszystko razem. Obrzydza mnie. Caro przynajmniej przy Tylerze była lepsza, a Vicki nigdy. Poza tym jak łatwo jej przychodził skazanie kogoś na śmierć dla swojego dobra. Na koniec nawet brata by nie oszczędziła, który zawsze był dla niej dobry.

hopeless_penguin - 30 kwiecień 2017 o 13:33:46 - (84 dni temu)

Tak wgl to szkoda, że nigdy nie zgłębiali tych problemów psychicznych Defana. Ktoś tu kiedyś opisywał problemy Stefana, teraz Harry opisał problemy Damona - to byłoby super jakby się w to zagłębili, ale Julie chyba sama tych problemów nie zauważyła, bo nigdzie nie było o nich wprost powiedziane :(

harry92 - 30 kwiecień 2017 o 13:30:08 - (84 dni temu)

Nie, Damon kochał Elenę, na punkcie Katherine miał obsesje. Miłość Eleny go zmieniła, bo inaczej spojrzał na ludzi i nie odpierdalał takiej maniany jak to było z Katherine. A tekst do Stefana w późniejszych odcinkach "ci ludzie zapłacą nam za to, co zrobili ich przodkowie" to był też foch. Damon był chwiejny emocjonalnie, miał z nimi problemy. Tak bał i brzydził się swojego starego, że stał się dokładnie taki jak on. Tylko z tą różnica, że Giuseppe ich prał za byle powód, a Damon zabijał za byle powód, ale schemat jest ten sam. Damon stał się tym czego najbardziej nienawidził.

hopeless_penguin - 30 kwiecień 2017 o 13:28:50 - (84 dni temu)

Liz próbowała jej poświęcić swój czas, ale Caro ją ciągle odrzucała w s1, to jest jednak różnica ;p. Sorka, ze się wtrącę XD

Dabien - 30 kwiecień 2017 o 13:27:44 - (84 dni temu)

Znów wracamy do tej dramy, która zakończyła się już dawno temu.
Czy pieprzenie się z dwoma jednocześnie czyni Vicki gorszą zdzirą od Caroline, która pozazdrościła Bonnie seksu z chłopakiem i przespała się z mordercą matki swojego byłego? To idąc tym tropem to Elenie bardzo blisko do zdziry pokroju Vicki skoro wodziła dwóch braci za nos.

Enzolover - 30 kwiecień 2017 o 13:23:02 - (84 dni temu)

@Dabien Już napisałam, że się pomyliłam co do drzewa. A co do Caro to ona też mówiła, że matka ma ją w dupie i nigdy nie ma dla niej czasu, a ojciec woli gacha. Branie narkotyków, a kurewstwo to jednak jest różnica.

@harry Widzę obsesja na punkcie Damona. Nawet na zdjęciach promocyjnych ci przeszkadza ;p Najpierw gówno burzę toczyłeś z fanami Damona i pewnie żeś myślał, że już wszystkich się pozbyłeś. No sorry. Nie tak łatwo.
Przypominam, że Damon wiedział, że Katherine można ożywić, a to jest różnica i dla mnie to ma w sobie coś pięknego, że tak bardzo ją kochał. A nie jak Stefan niby ją tak kochał, a szybko o niej zapomniał.
Nie wiem czy tak rwał Elenę, bo cały czas mówił, że Stefan na nią zasługuje, a on nie. Poza trym jak to mówią w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone. Stefan sam się prosił o rozpad związku z Elką, bo cały czas ją kłamał. Jest to nawet wspomniane jak Damon siedzi w piwnicy na werbenie, że kłamstwa Stefana rozbiją ten związek i tak było.


harry92 - 30 kwiecień 2017 o 13:15:25 - (84 dni temu)

Damon jako człowiek był normalny, po przemianie go popierdzieliło. Płakać po lasce stoileśtam lat? No błagam i z jego strony do Kath to nie była miłość tylko chora obsesja, a patrząc na jej zdjęcie ujebał Vicki łeb. Zresztą Damon zachowuje się jak rozkapryszone dziecko, który jak nie dostanie to czego chce to strzela fochy. Przynajmniej było tak w 1 sezonie, gdzie był przedstawiony dorosły facet z umysłem 5 latka. Zresztą @sev napisała w poprzedniej dyskusji, że Damon rwał Elenę Stefanowi.

Dabien - 30 kwiecień 2017 o 13:13:15 - (84 dni temu)

@Enzolover na w 5x11 to gdzie Caro Klausa grzmociła? Na mchu czy na paproci?
Zgadzam się jednocześnie z Harrym i Enzolover. Vicki była jaka była, że się puszczała z Jerem i Tylerem jednocześnie, ale z drugiej to jest dziewczyna, której rodzice od zawsze mieli ją w dupie, a brat nie widział jej problemów, tylko wzdychał do laski, która go nie chciała. Miała problemy, to uciekła w narkotyki, a z tego gówna ciężko wyjść.
Co do Caroline to ona nie miała takich problemów jak Vicki, miała wszystko co chciała, bo nie musiała latać ze ścierką czy stać za barem, a jedynie czego jej brakowało to penis Stefana.

Enzolover - 30 kwiecień 2017 o 13:07:13 - (84 dni temu)

Sorry popieprzyło mi się Caro się grzmociła na drzewie, ale co do reszty to akurat Vicki jest większą zdzirą i nawet się z tym nie kryje. I tak skończyłaby jak jej matka.

Enzolover - 30 kwiecień 2017 o 13:05:48 - (84 dni temu)

Akurat. Zagubiona haha. Vicki to żul, zdzira i to jeszcze wyrafinowana, bo z Tylerem była tylko dla kasy. Nawet poszedł tekst do Jera, żeby jej nie psuł układu z Tylerem. Ruchała się jednocześnie z Tylerem i z Jerem. Caro jest wkurwiająca i łatwa, ale przynajmniej nie dawała dwóm jednocześnie i nie grzmociła się na drzewie jak miała taką propozycję. Wcale mnie nie dziwi, że Vicki i jej matka dogadały się z Katherine w końcu jest powiedzenie "kurwa kurwie łba nie urwie".
Wcale mi jej nie jest szkoda. Damon jest normalnym wampirem, więc zachował się jak wampir. Nie zapominajmy, że ostatecznie ubił ją Stefan, a mógł jej tylko skręcić kark.

harry92 - 30 kwiecień 2017 o 12:42:37 - (84 dni temu)

Damon jaki jest taki jest, ale akurat Caroline przez 8 sezonów jest stereotypową blondynką i Damon poznał, że to zwykła zdzira. Inaczej jest z Vicki, która według mnie jest zagubiona i przegrała z dragami, a Damon się nią bawił a na końcu zajebał dla kaprysu, ale to drama na przyszłe odcinki.

Enzolover - 30 kwiecień 2017 o 12:01:59 - (84 dni temu)

Traktował ja tak na początku serialu. Potem już nie. On jako jedyny wstawił się za nią u jej matki jak ją przekreśliła, bo była wampirem i też kilka razy ratował jej dupę. Poza tym jak już była dziewczyną Stefana to nie wypadało ją źle traktować. A to, że zawsze miał ją za idiotkę to inna sprawa. Bo nią po prostu jest. Dlaczego wybrał akurat ją, żeby była jego służką w 1. sezonie? Bo była łatwa i głupia.

gawi123 - 30 kwiecień 2017 o 11:07:08 - (84 dni temu)

Wiecie znając już całą historię nie mogę tylko zrozumieć jednego,jak to się stalo że na koniec Caroline obwinela sobie obu braci wokół palca. Stefa no to jeszcze jestem w stanie zrozumieć no ale żeby Damon (ktory zawsze ją traktowal jak scierwo) plaszczyl się przed nią.

Bamon_teammmm - 30 kwiecień 2017 o 9:35:36 - (85 dni temu)

jeszcze brakowało tego żeby Elena była cheerleaderką było by couple goals

kissesintherain - 29 kwiecień 2017 o 19:47:11 - (85 dni temu)

Kolejny klimatyczny odcinek. Szkoda tylko, że Matt i Caro tak wkurzają. Bardzo podobają mi się momenty z Bonnie, a szczególnie ten z liczbami, kiedy znajdują ciało tego nauczyciela, ale i tak moim ulubionym momentem jest, gdy Stefan pisze pamiętnik i pisze o tym, że w Damonie nie ma już żadnego człowieczeństwa i jego słowa są skontrastowane z obrazem, jak D. głaszcze Elenę po policzku.

harry92 - 29 kwiecień 2017 o 19:27:02 - (85 dni temu)

Mam do niego awersje od 1x01, nie wiem. Drażnią mnie takie charaktery. Nie lubię ludzi wymądrzających się. A Damon wyżej tyłek ma niż sra. Dużo jest postaci, których nie cierpię, a inni kochają np. Cole z Czarodziejek, Spike z Buffy, Hook z ouat :)

AdaMada - 29 kwiecień 2017 o 18:30:14 - (85 dni temu)

harry dlaczego nie lubisz Damona? Pewnie to już kiedyś wyjaśniałeś, ale ja jestem tutaj od niedawna i mnie to ciekawi :))

Adria - 29 kwiecień 2017 o 17:59:36 - (85 dni temu)

Koszulka Ty'a, hahahaha xD
Bonnie chyba ma bluzkę z Desiguala ;)

Wgl ten opis jest debilny xD Tyler rzuca piłką, najwazniejsza scena :)

Klayley - 29 kwiecień 2017 o 14:28:49 - (85 dni temu)

Jego ubrania były okropna e pierwszym sezonie ;-; Za to ciuchy Eleny uwielbiałam. :3 Harry czyżby Grey? Bo to było moje pierwsze skojarzenie jak zobaczyłam Caro xD

harry92 - 29 kwiecień 2017 o 12:41:21 - (85 dni temu)

Kurtka jest fajna. Wygląda trochę jak z worka na śmieci, ale mnie aż tak nie razi to w oczy. Bardziej mnie śmieszy ta apaszka Caroline co przypomina czarny pas w sami wiecie czym.

hopeless_penguin - 29 kwiecień 2017 o 12:00:21 - (85 dni temu)

Stefan ma tę straszną kurtkę znowu, mam ochotę ją ukraść i spalić xD

aurorarebekah - 29 kwiecień 2017 o 11:49:27 - (85 dni temu)

Paul wygląda świetnie na tych fotkach moim zdaniem! :D takiego Stefa lubie. Najbardziej mi się podoba na tym zdjęciu co siedzi na trybunach
Elena-taka słodzinka ;)
Caro-typowa Caro. Nic dodać nic ująć XDD

gawi123 - 29 kwiecień 2017 o 11:06:53 - (85 dni temu)

Elena i Bonnie bardzo ladnie wyglądały. Caroline ze swoją wieczną maksyma życiową o stosunkach mesko damskich (szczerze to myslalam że po tym co zrobil jej Damon trochę zmadrzeje ale chyba tylko bardziej utwierdzila mnie w przekonaniu o swojej glupocie.) Paul rzeczywiście jakis taki chudy (jakby kij połknąl).

harry92 - 29 kwiecień 2017 o 10:54:49 - (86 dni temu)

to chyba jedyny odcinek, gdzie na stillsach nie ma Damona - plus 10 do oceny
Bonnie fajnie wyglądała w takich włosach, potem Kat zaczęła eksperymentować i dawali jej peruki.
Matt wygląda jakby miał się zesrać - co mnie jakoś nie dziwi.
Sorry, ale Caroline ma tutaj taki pusty wzrok, że nie mogę aż patrzeć. Jej jedyne aspiracje to być czirliderką i zaliczyć pół szkoły.
Vicky wygląda tutaj normalniej i lepiej niż Caro xD
Elena jak zwykle ładnie.
Stefan wygląda jak suchar. Paul był zdecydowanie za chudy.

gawi123 - 29 kwiecień 2017 o 10:39:48 - (86 dni temu)

Damon zrobil z Caroline skrzyzowanie happy mealu z sex zabawką hehe.

hopeless_penguin - 29 kwiecień 2017 o 10:06:29 - (86 dni temu)

Caroline zajebiście wygląda w stroju cheerleaderki i tej apaszce/szalu xDD

Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło: