Zaczynamy! Dyskusja na temat 1.01 -Pilot

Annie1602    16 kwiecień 2017    49
Tak jak postanowiliśmy, zaczynamy oglądać ''Pamiętniki Wampirów'' od nowa! Co tydzień, w każdą niedzielę zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania odcinków.


Aby przygotować się do oglądania 1 odcinka 1 sezonu pt.Pilot polecamy zapoznać się z poniższymi materiałami:

*ZDJĘCIA PROMUJĄCE -TUTAJ

*OFICJALNY OPIS ODCINKA
Pierwsza emisja: 10.09.2009r.

Cztery miesiące po tragicznym wypadku samochodowym, w którym giną rodzice 17-letniej Eleny Gilbert i jej 15-letniego brata Jeremiego ciągle próbują poradzić sobie ze smutkiem i iść naprzód. Elena zawsze była gwiazdą; piękna, popularna i zaangażowana w życie szkolne i przyjaciół, ale teraz stara się walczyć żeby ukryć przed światem jej smutek.Z początkiem nowego roku szkolnego, Elena i jej przyjaciele są zafascynowani nowym przystojnym i tajemniczym uczniem Stefanem Salvatore.Stefan i Elena natychmiast zwracają na siebie uwagę, Elena nie ma pojęcia, że Stefan jest półtora wiecznym wampirem, starającym się żyć spokojnie wśród ludzi, kiedy jego brat Damon jest uosobieniem przemocy i brutalnego wampira. teraz Ci dwaj wampirzy bracia – jeden dobry, drugi zły – toczą wojnę o duszę Eleny i jej przyjaciół, rodziny i mieszkańców małego miasteczka Mystic Falls, w stanie Virginia.

Reżyseria: Marcos Siega
Scenariusz: Julie Plec i Kevin Williamson
Wyniki oglądalności: 4.80 mln



*ZWIASTUN


[YOUTUBE]



*MUZYKA
The Raconteurs – „Consoler of the Lonely”
Placebo – „Running Up That Hill”
Bat for Lashes – „Siren Song”
The Fray – „Never Say Never”
MGMT – „Kids”
One Republic – „Say (All I Need)”
Katy Perry – „Thinking of You”
Silversun Pickups – „Sort Of”
Mat Kearney – „Here We Go”
White Lies – „Death”
The All-American Rejects – „Back to Me”
Stars – „Take Me to the Riot”
Fefe Dobson – „I Want You”

Tagi: tvd, dyskusja, 1.01, pilot
Kategoria: VampireDiaries > Inne

Napisz komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


Komentarze (49)
madziunka169 - 30 listopad 2017 o 13:35:02 - (17 dni temu)

witam moim zdaniem pierwszy odcinek był super oglądam już 3 raz i nigdy mi się nie znudzi Stefan taki przystojny i widać że lojalny chłopak który nigdy by nie skrzywdził swojej prawdziwej miłości w dzisiejszych czasach trudno o kogoś takiego i do akcji wkracza Daymon czarny charakter który mówi że zabije Elene ma ochotę na jej krew ale w głębi duszy czuje że on ją kocha i nigdy by jej nie skrzywdził a zakończenie ostatniego odcinka było bardzo romantyczne wszedł do jej domu oddał jej pamiętnik tak jak on powiedział ja też uważam że wspomnienia są ważne ;) warto je zapisywać by pamiętać ;)

hopeless_penguin - 21 kwiecień 2017 o 23:49:59 - (240 dni temu)

Adria <3 XD

Adria - 21 kwiecień 2017 o 22:39:07 - (240 dni temu)

Dab, w jakim ogrodzie? Zeżarł, a resztki rzucił dzikim wiewiórkom ;D

Nynaeve - 21 kwiecień 2017 o 22:02:32 - (240 dni temu)

A co to ma do rzeczy? Musial jakos ukryc zabojstwo. Chodzi o to ze powinien go usadzic a nie dawac soba pomiatac byle patalachowi.

Dabien - 21 kwiecień 2017 o 13:45:50 - (240 dni temu)

@Nyn co z tego, że się płaszczył, skoro i tak kochanego wujaszka Zacha pochował w ogrodzie.

Ultraviolence - 21 kwiecień 2017 o 13:19:26 - (240 dni temu)

To było piękne! <3
Damon!

Nynaeve - 21 kwiecień 2017 o 1:10:38 - (241 dni temu)

Ale już się płaszczył przed nim od początku anim się dowiedział, że Zach hoduje werbenę w piwnicy.

Smutna_od_dzisiaj - 21 kwiecień 2017 o 0:21:10 - (241 dni temu)

Ja to myślę, że Stefek bał się, że Zach go potraktuje werbeną, ot co :p

Nynaeve - 20 kwiecień 2017 o 23:14:57 - (241 dni temu)

Domyślam się, że wtedy nie miała takiej wizji, ale mówimy o tym co tam potem wysmażyli. I na pewno mieli już wizję, że Stefan ma mroczną przeszłość, którą ukrywa, bo to od samego początku jest na rzeczy.
Poza tym w tej scenie z tą murzynką to Damon wygarnął Stefanowi to wszystko o czym poniżej pisałam, ale jak widać Stefan nie przyjął tego do wiadomości.

A tak wracając do pilota i początku serialu to serio nie wiem jak Stefan może się tak płaszczyć przed tym Zachiem. Tamten się ciska do Stefana jakby nie wiadomo kim był, a Stefan nawet go nie usadzi tylko się tłumaczy co chwilę przed nim.

Adria - 20 kwiecień 2017 o 20:53:17 - (241 dni temu)

Nyn, ale to, co Ty myślisz czy ktokolwiek nie ma znaczenia, bo wg Julie to Damona wina, że Stefan się obraził, bo podniósł rękę na życie poczęte.
prawdopodobnie w 1x01 to Julie nawet nie miała wizji czarnej narzeczonej Zacha. ;p

Noele - 20 kwiecień 2017 o 16:07:16 - (241 dni temu)

@Nyn, nigdy aż tak tego nie analizowałam ale po Twojej wypowiedzi zgadzam się w 10000% ! :)

Co do odcinka. Biorąc pod uwagę ostatnie sezony, kiedy oglądam pilota, to wcale nie wzrusza mnie Stelena tylko Stefanowe "You and me, it's not gonna happen" <3

Szkoda, że pózniej scenarzyści akurat o tym nie zapomnieli, a o innych wątkach tak :(

Nynaeve - 20 kwiecień 2017 o 13:39:10 - (241 dni temu)

"Gdy Stefan powiedział, że nie widzieli się z Damonem 15 lat, to wszyscy mieli nadzieję, że stało się coś naprawdę poważnego. Jakie rozczarowanie, gdy okazało się, że poszło o to, że Damon zabił ciężarną murzynkę" - Claire

Ja to inaczej odbieram. Stało się coś poważnego, bo Stefan postawił wyżej jakiegoś pociotka, siódmą wodę po kisielu i jego flamę nad swojego brata i to tylko dlatego, że tamten napił się krwi z tej murzynki. Stefan od razu przeszedł do radykalnych działań, bo akurat teraz sobie wymyślił, że jest ten okres gdy on jest dobrym człowieczkiem i wszystkie wampiry w jego otoczeniu muszą się zachowywać tak jak on czyli pić zwierzęcą krew albo z torebeczki. Zabrał Damonowi pierścień i trzymał go w jakiejś szopie i co? Liczył, że tamten powinien mu to darować? A w ogóle co takiego zrobił Stefan by chociażby naprawić relacje z bratem? Zwykle to Damon robił podchody by się z nim pogodzić. Oczywiście Steffy zawsze wyskakiwał, że "albo robisz co ci nakazuję albo cię wysuszę". Nawet po tym jak powinien sam pojechać do Damona to wysłał mu swoją świnię-przyjaciółkę Lexi. Zresztą właśnie na początku 1. sezonu Damon wielokrotnie mówił Stefanowi, żeby przestał udawać kogoś kim nie jest. Moim zdaniem bagatelizowanie tego co się stało i skracanie do tego, że konflikt był o zabicie ciężarnej murzynki to jest trywializowanie na rzecz Stefana. Prawdę powiedziawszy to od kiedy Damon odszedł i zostawił Stefana pod opieką Lexi to Stefana wcale nie obchodziło co się z nim dzieje. Nawet jak się spotkali w 1942 to było z inicjatywy Lexi, a nie Stefana. Co kierowało Lexi (swędząca psiocha) to wszyscy wiemy, ale mniejsza z tym. Poza tym Stefan akurat nie ma zbytnio prawa moralizować kogokolwiek, bo niby tak walczył przez kilkadziesiąt lat z Ripperem, a jak potem chciał to go w parę dni ogarnął jak było trzeba. I jak go ogarnął? Ano tak jak mu radził Damon, żeby pogodził się z tym kim jest.

A teraz możecie sobie pisać, że wybielam Damona i co tam sobie chcecie, ale takie jest moje zdanie, że konflikt między nimi był zasadny i nie wziął się z jakiejś mało ważnej rzeczy.

Bamon_teammmm - 19 kwiecień 2017 o 21:29:21 - (242 dni temu)

A ok przeczytałam Boonie sorki

Bamon_teammmm - 19 kwiecień 2017 o 16:05:46 - (242 dni temu)

@Adria to dla Caro dał kulę ;)

Adria - 19 kwiecień 2017 o 9:20:31 - (242 dni temu)

@maladict - i pomyśl, patrzył tak tylko dlatego, że nie czuł się w s1 godny waginy ukochanej od 1x01 Caroline... ;ppp

co do Bonnie, Eleny i Caro, to właśnie wynika chyba z pójścia w pilocie bardziej pod książki, a od 1x02 już w sumie Caro jest ich psiapsi. Zresztą, Bonnie w 1x01 pilnuje pijanej Caroline. A Elka np. w s5 wspomina traumę, jaką było bawienie się Barbie z Caro. ;D
Wydaje mi się, że one się znają od zawsze, jak wszyscy w MF, i Caro trochę się od nich różni w podejściu do zycia i seksu, ale generalnie od zawsze się przyjaźniły i tak już zostało przez "zasiedzenie". Poandto Bon i Elena chyba czują się odpowiedzialne za Caroline.

a wgl te flashbacki z zimą były z dupy, bo wczesniej było gadania, że gej i Liz są od x lat rozwiedzeni. I to nie mogła być 1 klasa liceum, bo Stefan dał Blondie śnieżną kulę, a Stef dobił do nich w trzeciej klasie.

Bamon_teammmm - 19 kwiecień 2017 o 9:09:19 - (242 dni temu)

Ogólnie ja też odnosząc się do kom Clarie to był kiedyś taki odc z wspomnieniami z świąt kiedy dziewczyny szły do 1 klasy liceum. Rzucały tam w siebie śnieżkami i świetnie się bawiły. Tak mi się przynajmniej zdaję,że to była 1 kl liceum,bo Caro rozmawiała z mamą i poruszały temat,że Liz kłoci się ze swoim mężem. Jednak w pilocie gdy rozpoczyna się 2 kl to Elena i Bon wyglądają jakby nie przepadały za Caro

Smutna_od_dzisiaj - 19 kwiecień 2017 o 1:01:13 - (243 dni temu)

NIE WIEM ILE RAZY BĘDĘ MUSIAŁA PRZELECIEĆ WSZYSTKIE SEZONY ŻEBY MI SIE TO ZNUDZIŁO...właśnie kończę trzeci :) Elena coraz bliżej Damona, do dziś nie moge tego przetrawić mimo, że go kocham całym sercem :p serial mojego 27-letniego życia, serio <3

maladict - 18 kwiecień 2017 o 23:03:38 - (243 dni temu)

Ech... to było piękne. Te spojrzenia Stefana. Patrzył na Elenę tak,jakby cały świat zawężał się tylko do niej, jakby nikt i nic nie liczyło się poza nią. Super.

Adria - 18 kwiecień 2017 o 21:37:35 - (243 dni temu)

bo pilot był pewnie bardziej pod książkę, a tam Caro i Elka były w sumie rywalkami.

_Ianowa_ - 18 kwiecień 2017 o 21:16:17 - (243 dni temu)

Nie robię re-watchu, gdyż nie mam czasu, ale weszłam zajrzeć na Wasze komentarze ;)
I coś mi się rzuciło w oczy w komentarzu Claire. O tej przyjaźni między dziewczynami. Od początku mi to nie pasowało, jak w którymś z pierwszych odcinków Elena mówiła do Damona, jak bliska jest jej Caro, wiec ma się od Niej trzymać z daleka. A w Pilocie dostrzegłam, jakby obie z Bonnie miały ją za pusta idiotkę :D

Adria - 18 kwiecień 2017 o 21:00:28 - (243 dni temu)

"Gdy Stefan powiedział, że nie widzieli się z Damonem 15 lat, to wszyscy mieli nadzieję, że stało się coś naprawdę poważnego. Jakie rozczarowanie, gdy okazało się, że poszło o to, że Damon zabił ciężarną murzynkę" - Claire, wygrałaś ;p ale plus dla Julie, to rzadki przypadek, kiedy nie pojebała chronologii. 2009 - 15 = 1994 ;D (rok Kaia)

Claire - 18 kwiecień 2017 o 18:52:54 - (243 dni temu)

Tyle osób się srało o ten rewatch, a prawie nikt go nie komentuje, typowe xd

Znam ten odcinek na pamięć, ale nadal fajnie mi się oglądało. Zacznę od Steleny. Te urocze spojrzenia Eleny i Stefana na lekcji historii, potem na cmentarzu. Scena jak wchodzą do Grilla i w tle leci Katy Perry i wszyscy się na nich patrzą <3 Potem rozmowa na imprezie. "You won't be sad forever" - i dzięki niemu nie była. Tak jak sama powiedziała, Stefan przywrócił ją do życia. A ona jego. Ostatnia scena, gdy on przychodzi pod jej dom, a w tle leci Never Say Never zawsze była jedną z moich ulubionych scen w całym serialu. W ogóle wydawałam z siebie dźwięki zdychającej orki za każdym razem, gdy widziałam ich razem. Było tak pięknie.

Caroline była puszczalska, tępa i irytująca, nic się nie zmieniło. Bonnie i Elena wyraźnie za taką ją uważały na tej scenie w korytarzu i słowa Eleny "no comment". Nie wyglądały na zbyt bliskie przyjaciółki, a w następnych sezonach stwierdzili, że zawsze się kochały i były blisko. Coś tu nie gra.

Bonnie była fajna i urocza, na początku ją lubiłam, ale nie pamiętam, kiedy przestałam. Chyba po śmierci jej babki, stała się irytująca.

Matt, Boże, to był dopiero debil. Twarz nieskalana myślą. To jak cały czas się gapił na Elenę, podglądał to co Bonnie do niej pisała na lekcji, a później jej powiedział, że się nie podda i nie przestanie o nią walczyć XD

Gdy Stefan powiedział, że nie widzieli się z Damonem 15 lat, to wszyscy mieli nadzieję, że stało się coś naprawdę poważnego. Jakie rozczarowanie, gdy okazało się, że poszło o to, że Damon zabił ciężarną murzynkę. W ogóle w 1 sezonie wydawało się, że ich przeszłość jako braci była o wiele mroczniejsza, że Damon naprawdę mścił się na Stefanie. W końcu obiecał mu wieczną udrękę, a w sumie nie było nic takiego.

Okej, to by było na tyle.

moncia_221 - 18 kwiecień 2017 o 12:47:01 - (243 dni temu)

O tak najwyższa pora zacząć od początku :D Ten serial nigdy mi się nie znudzi.

Bamon_teammmm - 18 kwiecień 2017 o 11:01:42 - (243 dni temu)

Jak miło do tego wrócić <3 Brwi Caro wygrały ten odcinek,a tak porównując wygląd Damona to w późniejszych sezonach jest MILION razy przystojniejszy :)

crazolka - 18 kwiecień 2017 o 10:46:38 - (243 dni temu)

Ale fajnie <3 Zabieram się do oglądania.

Nynaeve - 18 kwiecień 2017 o 9:37:32 - (243 dni temu)

@qvpnt Damon kontrolował tego kruka. Raczej nie mógł być w jego ciele skoro potem wypił jego krew ;p

sybil02 - 18 kwiecień 2017 o 2:31:52 - (244 dni temu)

oglądałam ten odcinek wiele razy i chyba nigdy mi się nie znudzi ;)

stefanica - 17 kwiecień 2017 o 21:48:46 - (244 dni temu)

Uwielbiam ten serial, Stefan cudowny, ale ta fryzura. ;_; fryzjer płakał jak obcinał.
Ogólnie Pilot okej, ale czekam na kolejne odcinki z niecierpliwością. <3

Adria - 17 kwiecień 2017 o 19:34:07 - (244 dni temu)

Aha, jeszcze jedno - Gilberts' bond <3 Elena cudownie dba o brata, naprawdę się nim przejmuje, bardzo ładnie jest pokazana ta relacja, wgl TVD ma talent do pokazywania fajnie relacji rodzinnych - Defany, Elka i Jer, Mikaelsonowie (do pewnego momentu).

TwojaNatalka - 17 kwiecień 2017 o 19:06:50 - (244 dni temu)

Jejciu kocham to :333 Szkoda, że już koniec pamiętników :( Ale rozumiem, 8 sezonów to sporo :)

Adria - 17 kwiecień 2017 o 17:48:51 - (244 dni temu)

Kiedyś uważałam, że to najgłupszy pilot świata, ale teraz mam porównanie np. z s6 albo pilotami innych seriali, więc nic nie mówię.
Wgl jak teraz po raz n-ty obejrzałam, to mi się nawet podoba. ;D Trochę naiwny, mocno haj-skulowy, ale w sumie uroczy i nostalgiczny.

Jer był piękny <3

Caro upadła niżej od Vicki w 5x11, jak się okazuje, bo Vicki nie chciała się pieprzyć na drzewie. Za to Tyler od 1x01 miał ciągoty do seksów w lesie. ;D

Caro była mega wkurwiająca w tym odcinku. Fajnie jej Stefan przygadał, niestety wszyscy wiemy, że to nieprawda.

Damon ;D "to było niezłe, to rawwww! *robi minę*" ;D

Elena taka śliczna <3

Bonnie jaka napalona. Ale jaką była dobrą przyjaciółką dla Elki, Caro, nawet Matta.

Forwood w 1x01 mierzyło stelenę spojrzeniem <3

Wgl SE takie słodkie, trochę nieporadne, jest chemia, ale oni oboje są tacy nieśmiali. Aww. <3

no i soundtrack, wisienka na torcie. ;D

czekam na odc. drugi niecierpliwie^^

PaolaiAndrea - 17 kwiecień 2017 o 14:40:06 - (244 dni temu)

Ale ten odcinek jest cudowny! Już zapomniałam jak to genialnie się rozpoczęło <3
Trochę mało Damona, ale i tak super

kissesintherain - 16 kwiecień 2017 o 22:26:53 - (245 dni temu)

@qvpnt w książce Damon zmieniał się w kruka, ale w serialu chyba tylko go kontrolował, co moim zdaniem było fajniejsze, co nie zmienia faktu, że szkoda, że od tego odeszli :(

hopeless_penguin - 16 kwiecień 2017 o 21:30:28 - (245 dni temu)

Nie mogę się zebrać, wiem, że będzie mi się chciało płakać jak zobaczę Stefana xd

February - 16 kwiecień 2017 o 21:22:37 - (245 dni temu)

dla mnie* ;pp

February - 16 kwiecień 2017 o 21:16:26 - (245 dni temu)

Fajnie było tak wrócić do tego klimatu z pierwszego sezonu. To te pamiętniki, w których się zakochałam. I to 'Hello Brother' <3 Nabrało dla zupełnie nowego sensu po 8x16.

Dabien - 16 kwiecień 2017 o 18:33:45 - (245 dni temu)

Caroline byłaby jak Prometeusz.

hopeless_penguin - 16 kwiecień 2017 o 17:55:17 - (245 dni temu)

Najwyżej by wydziobywał cały czas od nowa, byłaby zbyt zajęta, żeby nadziewać się n penis Stefana ;D

Adria - 16 kwiecień 2017 o 17:48:59 - (245 dni temu)

nie wiem, hope, ale warto spróbować...

hopeless_penguin - 16 kwiecień 2017 o 17:10:38 - (245 dni temu)

Jakby jej wydziobał ślepia to by się pojawiły z powrotem? ;p

Nikki02 - 16 kwiecień 2017 o 16:55:53 - (245 dni temu)

OMG to już teraz? Mam jeszcze więcej do oglądania, ale nie mogę się doczekać <3

sevendays - 16 kwiecień 2017 o 16:48:34 - (245 dni temu)

A może wyskubałby jej, nareszcie, brwi do porządku ^^

Adria - 16 kwiecień 2017 o 16:35:19 - (245 dni temu)

omg, wydziobałby Caro te jej wyłupiaste ślepia *__*

hopeless_penguin - 16 kwiecień 2017 o 15:51:42 - (245 dni temu)

Ada, koliberek zostałby w MF, żeby pilnował Stefana, mógłby zapobiec JW :(((

qvpnt - 16 kwiecień 2017 o 15:04:59 - (245 dni temu)

ojezu hahaha

ale to chodzi o to że Damon jakby był w ciele tego kruka czy tak o sobie go kontrolował?

Adria - 16 kwiecień 2017 o 15:03:14 - (245 dni temu)

Ten opis spoileruje, że Salvatore'owie to wampiry, damn it. A ja myślałam, że Stefan po prostu ma ostrą porfirię i skłonność do głupiej biżuterii. ;(


z tym krukiem i mgłą to chyba kwestia trzymania się kanonu z książek, od której szybko odeszli - bodaj w 1x06 (?) Damon zżera swojego kruka (zamiast Caro, a było tak blisko!) i na tym się kończy.

A szkoda, wyobraźcie sobie Klausa, który biega po NOLA i ma na zawołanie kolibra ;DDD

sevendays - 16 kwiecień 2017 o 14:48:44 - (245 dni temu)

Dobra, zaczynam :D it's been a hell of the ride :D

<3<3<3<3<3<3< 3<3<3<3<3<3<3<3<3& lt;3<3<3<3<3<3<3<3< ;3<3<3<3<3<3<3<3<3 <3<3<3<3

Od razu dostaliśmy dwa trupy, na wejściu :D Pięknie !!!

Stelena taka SWEET <3 chemia była i iskry też <3 Elena miała męską skarpetkę na cmentarzu? Stefan ma uśmiech psa z reklamy Pediree :D:D:D
szMatt od początku był daremny :D fryz miał z lat 80 :D
Bonnie jak Bonnie. Caro jak idiotka, ale FUCK był już JUNE WEDDING !!!! Fuuuuj. Aczkolwiek , Stefan już podkreślił, że nic z tego nie będzie . Był konsekwentny do końca , trzeba przyznać :D #nottrueloveod1x01
Tyler lubi sex na drzewie :D Coś go jednak łączyło z Caro :D
Nasza ulubiona ćpunka, niczym jej brat, od początku działała mi na nerwy.
Za to Damon miał wejście :D Hello Brother :) Eternity of Misery :) One little Word, Elena :) sam kanon :)

Muzyka była ZAJEBISTA!!! Ale ciuchy mieli do bani, dzwony itp :D i jacy oni byli wszyscy młodzi :D

Gdzie się podziała, później, mgła i kruk?

qvpnt - 16 kwiecień 2017 o 14:44:45 - (245 dni temu)

opis śmieszny xD

całą uwagę skupiłam na dzwonach Eleny i brwiach Caro, ale odcinek serio klimatyczny, szkoda, że potem nic nie było o Damonie, kruku i mgle, bo w sumie to nie wiem jak on to robił

kissesintherain - 16 kwiecień 2017 o 14:20:53 - (245 dni temu)

Ależ ten odcinek miał mroczny klimacik. To znaczy żyję ze świadomością, że to tylko nasze Pamiętniki, ale wciąż... I trzeba przyznać, że stelenowe sceny są robione w taki uroczy sposób, że nawet taki zatwardziały delenowiec jak ja się uśmiecha. Nina wygląda bardzo korzystnie. Myślicie, że to zasługa młodości, czy koncepcji pierwszego sezonu do którego była tak charakteryzowana?

Mój profil
Nazwa użytkownika:


Hasło: